www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Odwiedź Belgię! Busem czy samolotem?

28.07.2016 r.
źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jesteś fanem czekolady? Wybierz się w podróż do Belgii! Kraj ten nie tylko słynie z produkcji najlepszej czekolady w Europie. Belgowie uważają się za twórców frytek. Co najciekawsze – jadają je w połączeniu z majonezem. Takiego zestawienia warto spróbować tylko u nich. Jeżeli już przekonaliśmy Cie do podróży do Belgii, to teraz zaproponujemy najkorzystniejszy środek transportu.

Samolotem do Belgii

Lot trwa kilkadziesiąt minut. Dużym minusem jest dopłata do nadbagażu. Jeżeli Twoja walizka przekroczy określone ramy rozmiaru i wagi, będziesz musiał dopłacić. Niestety nie są to małe sumy. Takie ograniczenie może być szczególnie uciążliwe w przypadku, gdy wybierasz się na dłuższy czas do Belgii. Wtedy należy przeliczyć, czy podróż taka będzie aby na pewno opłacalna.

Plusem latania samolotem jest zdecydowanie skrócony czas podróży. Na trasie Polska-Belgia samolot leci kilkadziesiąt minut.

Wybierając tanie linie lotnicze nie mamy dostępu do wi-fi. Ponadto podczas startu samolotu, wszystkie urządzenia elektroniczne musimy wyłączyć.

Busem do Belgii

Wybór tego środka transportu na pewno zniweluje problemy w kwestii bagażu. Na dłuższych trasach zazwyczaj nie ma ograniczeń ilościowych i wagowych. Możesz zabrać ze sobą tyle rzeczy, ile masz ochotę.

Ponadto busy przystosowane są do podróży długodystansowych. Mają komfortowe siedzenia, które dowolnie można regulować. Umożliwia to nie tylko wygodne siedzenie, ale również spanie. Na takie udogodnienia nie możemy sobie pozwolić w przypadku tanich linii lotniczych.

W busach dostępne jest wi-fi i gniazdka elektryczne zapewniające stały dopływ energii. Możemy korzystać z laptopów i smartfonów do woli.

Wybierając się w podróż do Belgii weź pod uwagę wszystkie za i przeciw, o których wspomnieliśmy. Jeżeli uważasz, że Twój czas jest najcenniejszy – wybierz samolot. Jeżeli natomiast dbasz o budżet i ważna jest dla Ciebie zarówno przystępna cena biletu jak i komfort podróży – postaw na busa.

Jeśli interesują Ciebie przejazdy busem to zapraszamy na stronę Majbus – busy do Holandii, pomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie.