www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Depilacja laserowa – podstawowe pytania i odpowiedzi

11.07.2016 r.
źródło: the-first.pl

źródło: the-first.pl

Rosnąca popularność zabiegów usuwania zbędnego owłosienia z wybranych okolic i partii ciała za pomocą wiązki lasera diodowego wynika przede wszystkim z wysokiej skuteczności i gwarancji trwałego efektu zabiegu. Niemniej jednak znaczna część osób zainteresowanych depilacją laserową pełna jest wątpliwości i pytań dotyczących jakości zabiegu i jego skutków. Postaramy się wraz z ekspertem z gabinetu depilacji laserowej Depilacja.pl Natalią Wysocką, odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań, a tym samym rozwiać wszelkie obawy czy wahania.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Laser diodowy wykorzystywany do zabiegu depilacji jest rodzajem sprzętu medycznego, a sposób przeprowadzania zabiegu, jak również wskazania oraz absolutne i niepodważalne przeciwwskazania do zabiegu obwarowane są określonymi warunkami. Przygotowując się do zabiegu należy współpracować z osobą, która będzie zabieg wykonywała w zakresie unikania określonych czynników podrażniających skórę oraz umożliwienia jej szybkiej rekonwalescencji.

Na jakiej zasadzie działa laser diodowy?

Laser diodowy emituje jednakowej długości promienie działające bezpośrednio na barwnik włosa – melaninę w mieszku włosowym. Światło pochłonięte przez melaninę zamieniane jest na ciepło, które niszczy macierz włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Po kilku, zwykłe półgodzinnych, sesjach depilacji, włoski wypadają ostatecznie i przestają odrastać na skutek całkowitego zniszczenia macierzy włosa. Dlatego tego typu depilacja ma charakter trwały i umożliwia otrzymanie i utrzymanie efektu gładkiej skóry bez konieczności powtarzania tego, czy jakiegokolwiek innego zabiegu.

Czy kobiety o ciemnym owłosieniu mogą liczyć na pozytywne efekt depilacji?

Depilacja laserem diodowym to absolutne novum również z tego względu, iż gwarantuje najlepsze i najszybsze efekty osobom o ciemnym owłosieniu oraz grubych i twardych włosach zawierających znaczne ilości melaniny. Jak było już powiedziane, wiązki promieni lasera diodowego pochłaniane są przez melaninę, dlatego też duża zawartość melaniny warunkuje lepszy efekt zabiegu. W tym wypadku osoby o jasnych i cieńszych włosach powinny liczyć się z mniejszym efektem działania lasera diodowego.

Czy depilacja laserowa jest bardzo kosztownym zabiegiem?

Koszt depilacji laserem diodowym jest relatywnie niższy niż w przypadku innych metod usuwania zbędnego owłosienia biorąc pod uwagę fakt, iż osiągnięty efekt pozwala raz na zawsze zapomnieć o konieczności depilacji. Innymi słowy – zabieg laserowy jest inwestycją, która szybko się zwraca.