www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Jak chodzić w butach na obcasach?

2.06.2016 r.

Jak chodzić w butach na obcasach?Czółenka i sandałki na obcasach to niewątpliwie najbardziej kobiece rodzaje obuwia. Obcas idealnie wysmukla sylwetkę, odejmuje kilka kilogramów, a dodaje centymetrów. Sprawia, że nogi wydają się dłuższe i ładnie umięśnione, a stopy drobniejsze i zgrabniejsze. „Szpilki” są synonimem kobiecego seksapilu, klasy i elegancji, dlatego tak często są wybierane przez panie w każdym wieku.

Niestety bardzo często zdarza się, że chodzenie w czółenkach na obcasach zamiast dodawać wdzięku, sprawia trudności i przynosi odwrotny efekt. Kobiety często nie potrafią odpowiednio stawiać kroków, a bolące je nogi nie chcą współpracować z resztą ciała. Każdy z nas widział nieraz panie ledwo idące, karykaturalnie stawiające stopy z grymasem bólu wymalowanym na twarzy. Widok ten jest komiczny i wywołuje współczucie, a nie zachwyt.

Nieważne jakiej wysokości jest obcas. Czy są to ekstremalnie wysokie „szpilki”, czy bardziej stabilne słupki. Nieważne, czy są to klasyczne czółenka, czy seksowne sandały. W butach na obcasie należy potrafić się poruszać. Pożądany efekt uzyskamy tylko, gdy będziemy chodzić zgrabnie, pewnie i z gracją. Jest to sztuka, która niektóre kobiety mają we krwi, a inne muszą trochę poćwiczyć aby ją opanować. Jest kilka zasad, których stosowanie ułatwi prawidłowe noszenie butów na obcasach.

Po pierwsze należy prawidłowo dobrać rozmiar. Buty nie mogą się zsuwać lub uciskać stopy. Palce powinny mieć tyle luzu aby mogły się swobodnie ruszać. Najlepiej przymiarki robić późnym popołudniem lub wieczorem, gdy nogi są już troszkę zmęczone i zazwyczaj opuchnięte. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie wybierzemy zbyt małego rozmiaru. Przed pierwszym, wielkim wyjściem należy zrobić próbę i ponosić buty co najmniej kilkanaście minut w domu, tak aby wiedzieć, jak będą się sprawować podczas oficjalnego bankietu, kolacji, czy ważnego zebrania w pracy.

Po drugie trzeba pamiętać o prawidłowej postawie. Nie ma chyba nic gorszego niż piękna kobieta w czółenkach na obcasach, która się garbi i mocno ugina nogi w kolanach. Absolutnie zawsze należy pamiętać o wyprostowanych plecach i „pilnowaniu” kolan. Najbezpieczniejsze jest stawianie stóp, tak jakby szło się po prostej linii. Pewnie i dostojnie, bez wahania. Na koniec warto przypomnieć, że butów na obcasie nie należy nosić zawsze, gdy mamy na to ochotę. Wysokie obcasy na pewno nie sprawdzą się na plaży, w lesie, czy na spacerze z psem. Wybierając obuwie na obcasie na takie okazje możemy się, co najwyżej ośmieszyć. Buty na płaskim jak i wysokim obcasie można kupić w sklepie http://www.buu.pl/pl/6-czolenka. W ofercie znajduje się wiele modnych fasonów.