www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Geniusz dziecka – czy można to sprawdzić genetycznie?

27.04.2016 r.

Geniusz dziecka - czy można to sprawdzić genetycznie?Bardzo niewiele osób jest świadomych tego, że to, czy nasze dziecko jest przysłowiowo genialne, w dużej mierze może mieć bardzo ścisły związek z genetyka. Takie czy inne uwarunkowania genetyczne sprawiają, że jesteśmy uzdolnieni bardziej w kierunku humanistycznym, czy też bardziej matematycznym. Nie zawsze jednak rodzice są tego świadomi, a z takiej nieświadomości bardzo często wynikają różnego rodzaju problemy, jak chociażby niedopasowanie społeczne, czy też wieczne niezadowolenie z tego, co robimy. To wszystko są wyniki błędów popełnianych zupełnie nieświadomie przez tych rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie w procesie kształtowania się osobowości dziecka, ma właśnie genetyka.

Warto zaznaczyć, ze takie badanie jest w zasadzie zupełnie bezbolesne. Jest ono przeprowadzane w dużej mierze w oparciu o próbki naszego DNA, które są poddawane działaniu skomplikowanych odczynników. Głównym zadaniem takich właśnie odczynników, jest przede wszystkim to, aby dały nam one odpowiedni wykaz genów. Analizując wykaz tych właśnie genów, jesteśmy w stanie stwierdzić to, czy na przykład pacjent ma większe „zdolności” humanistyczne, artystyczne czy też może jest on raczej bardziej umysłem analitycznym i bliżej mu do matematyki czy chemii aniżeli do muzyki.

Sami zatem widzicie, jak duże znaczenie mogą mieć właśnie badania dna i ich cena, mające na celu dokładne ustalenie naszych tak zwanych talentów. Musimy bowiem być w pełni świadomi tego, że nic nie bierze się tak zupełnie z powietrza i wszystko ma swój sens, szczególnie jeśli chodzi o człowieka. Cały czas prowadzone są intensywne prace mające na celu podniesienie jakości świadczonych przez różnego rodzaju laboratoria genetyczne. Staramy się uświadamiać społeczeństwo, jak bardzo ważne jest przeprowadzanie badań genetycznych. W społeczeństwie jednak nadal pokutuje przekonanie, że badania genetyczne wykonywane są tylko i wyłącznie pod kątem ojcostwa. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, że to nie jedyna dziedzina, której dotyczy genetyka.

Anna Szatan