www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Szaniawski z dotacją na młodzieżowe dni kultury

18.03.2016 r.

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu informuje, że międzynarodowy projekt
„Z OGNIEM W GŁOWIE 2 – SPOTKANIA Z NIEMIECKĄ DRAMATURGIĄ DLA MŁODZIEŻY” uzyskał dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w wysokości 80 000, 00 zł!!! Jest to 100% wnioskowanej kwoty. Projekt zostanie zrealizowany w październiku ramach 17. edycji Dni Dramaturgii.

Z OGNIEM W GŁOWIE to polsko-niemieckie spotkania poświęcone dramaturgii i teatrowi dla młodzieży,
na które składają się czytania nowych tekstów, warsztaty ze specjalistami, wykłady i projekcje uznanych niemieckich spektakli dla młodzieży. Podczas projektu polscy goście spotykają się ze specjalistami z Niemiec, wymienią się doświadczeniami, wiedzą i dobrymi praktykami.  Wałbrzyska młodzież obejrzy czytania nowych tekstów niemieckich, dotąd nietłumaczonych.

W drugiej edycji projektu (pierwsza odbyła się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym w 2014 r.) przyjrzymy się nowemu dramatopisarstwu dla młodzieży, ale także nowym – nie tylko „słownym” formom teatru dla nastolatków, jak teatr tańca czy teatr nowych mediów.

Zastanowimy się także, jak tworzyć „nieszkolny” teatr w szkole, zbadamy, czym jest teatr partycypacyjny i jak rozwija się pedagogika teatru w Niemczech i w Polsce. Pokażemy wybrane spektakle dla młodzieży – na scenie i na ekranie. Zaprosimy młodzież, nauczycieli, instruktorów grup młodzieżowych na warsztaty z pedagogami ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, który podczas tegorocznej edycji będzie polskim partnerem wydarzenia.

Spotkania odbywać się będą od 18 do 22 października 2016, a każdy dzień poświęcimy  innemu tematowi.
A wszystko o młodzieży, dla młodzieży i z młodzieżą!

Kuratorkami projektu są Iwona Nowacka i Dorota Kowalkowska.