www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Dzień Otwarty w Energetyku

12.03.2016 r.

Zbliża się czas podejmowania ważnych decyzji związanych z wyborem swojej ścieżki kariery zawodowej, dalszej edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół  Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu organizuje DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w czwartek 17 marca 2016 r. w godzinach 9.00 – 14.00.

 

 

Mile widziane grupy zorganizowane oraz wszyscy gimnazjaliści indywidualnie. Spotkania obejmują cykl prelekcji i warsztatów z następujących tematów:

Magia matematyki– warsztaty matematyczne oraz algorytm układania Kostki Rubika
Z fizyką za pan brat  – warsztaty fizyczne
Jak działa antena
Tajemnicza pajęczyna – o sieciach  i systemach komputerowych
Inteligentna instalacja elektryczna
Elektryczność bez tajemnic,
Automatyka i robotyka
Programowanie – to łatwe!
Magiczny świat fotografii cyfrowej
Spotkanie z reklamą
Potyczki językowe
Źródła energii odnawialnej

 

 

 

Dla młodych ludzi udział w takiej właśnie inicjatywie edukacyjnej jest olbrzymim przeżyciem, ponieważ  wykonywanie eksperymentów to połączenie zabawy i sporej dawki wiedzy. które pomaga zrozumieć zagadki otaczającego nas świata. Przeprowadzanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda. Doświadczenia te procentują zainteresowaniami z dziedzin ścisłych, a konkretne umiejętności stają się promocją – tak potrzebnego-szkolnictwa zawodowego.

 

 

W programie drużynowe zawody  gier komputerowych:

*  Turniej Hearthstone

*  Turniej League of Legends

oraz  układanie Kostki Rubika

 

 

Zgłoszenia do udziału w grach należy wysyłać na adres e-mail: [email protected]

DZIEŃ OTWARTY w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” jest nie lada atrakcją dla gimnazjalistów, którzy mogą zobaczyć „od kuchni” jak wygląda nauka w powszedni dzień. Również szkoła ma szansę na bezpośredni kontakt z kandydatami. Jest to doskonała okazja do poznania szczegółów kierunków kształcenia i sposobu nauczania. Szkole przede wszystkim zależy na ukazaniu i przekazaniu praktycznych umiejętności  związanych z określoną branżą zawodową oraz zaprezentowaniu placówki.

 

 

Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór szkoły, mają szansę poznać wyjątkowe miejsce, zdobyć podstawowe informacje na temat atrakcyjnych zawodów.