www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

I Uphill Rogowiec [foto]

27.10.2015 r.

Słoneczna, jesienna aura, rodzinna atmosfera, świetna organizacja i przed wszystkim wymagająca, choć niezwykle urokliwa trasa biegu górskiego na Rogowiec zgromadziły miłośników biegania w sobotnie przedpołudnie 24 października w gminie Głuszyca. Prawie 50 zawodników miało do pokonania trasę o długości 5860 m z przewyższeniem o wysokości 550 m. Większość trasy wytyczona była w lesie. Strome podbiegi i równie wymagające zbiegi dały się odczuć niejednemu. Rekompensatę w czasie nieustannej wspinaczki zmierzających ku mecie biegu stanowiły urzekające głuszyckie krajobrazy, które w odsłonie jesiennych barw wyglądały niesamowicie.

Jako pierwszy na szczycie góry Rogowiec (870 m n.p.m.) z najwyżej położonymi w Polsce ruinami XIII-wiecznego zamku pojawił się Piotr Holly z Wałbrzycha z wynikiem 35:31.1. Za nim przybiegli: jako drugi głuszyczanin Krzysztof Drzygała i jako trzeci Artur Sitko z Jedliny-Zdroju. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Balicka-Kochel z Kowar, przed drugą Katarzyną Chomiak z Jedliny- Zdroju i trzecią Marią Mleczek z Walimia.

 

 

 

Gospodarz gminy zaprosił biegaczy na „pasta party” do biura zawodów na Łowisku Pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy, gdzie odbyła się dekoracja zwycięzców. Wyróżnieni zostali zawodnicy w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z Głuszycy zdobyli Sabina Jelewska i Krzysztof Drzygała. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim, którzy ukończyli bieg. Klasyfikacja zawodników dostępna jest na stronie: www.race-timing.pl