www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Rusza lodowisko w Świdnicy

13.10.2015 r.

Utrzymanie cen z poprzednich lat i wcześniejsze rozpoczęcie sezonu – te wiadomości powinny ucieszyć gości świdnickiego lodowiska. Można już zacząć ostrzyć łyżwy. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowują obiekt do zimowej eksploatacji.

– W najbliższą niedzielę zamierzamy uruchomić agregaty, w poniedziałek rozpoczniemy wylewanie wody i mrożenie tafli, a na pierwszą ślizgawkę zapraszamy w niedzielę 25 października na godzinę 8.00 – informuje Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy. To dokładnie cztery dni szybciej niż przed rokiem. W poprzednim sezonie można było ślizgać się od 29 października do 15 marca. Mimo coraz większej konkurencji przez ponad pięć miesięcy obiekt OSiR-u odwiedziło blisko 97 tysięcy gości.

Inauguracyjna ślizgawka będzie trwała nie jedną, a aż dwie godziny, przy czym goście zapłacą tylko za godzinę. – Podobnie będzie w soboty, niedziele, święta oraz w czasie ferii szkolnych. Zawsze w te dni ślizgawka rozpoczynająca się o godzinie 8.00 trwa 120 minut, a goście płacą tylko za jeden bilet – mówi Czałkiewicz.

W nadchodzącym sezonie będą obowiązywały te same ceny co przed rokiem. W tygodniu za godzinną ślizgawkę trzeba zapłacić od 3 do 6, a w weekendy (obowiązują od piątku po południu) od 4 do 8 złotych. Karnet dziesięciowejściowy to wydatek rzędu 60 (normalny) i 30 złotych (ulgowy). Z ulg mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna i studenci za okazaniem ważnej legitymacji. Na miejscu można zaopatrzyć się w kask ochronny, wypożyczyć lub naostrzyć łyżwy. W obiekcie honorowane są karty Multisport lub Fitprofit. Tradycyjnie specjalna oferta zniżkowa przygotowana jest dla szkół.

Obiekt można też wynająć. Udostępnienie tafli ma godzinę kosztuje 1200 zł. (od godziny 7.00 do 21.00) lub 200 zł (po godzinie 21.30). Ofertę lodowiska uzupełnia szatnia, automaty z ciepłymi napojami. Obok działa kawiarenka. Szczegółowe informacje o obiekcie, cennik, dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji: http://www.osir.swidnica.pl/obiekty/lodowisko/cennik