www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Urlop na greckich wyspach. Top 5 atrakcji, które musisz zobaczyć

4.08.2015 r.

Postanowiłeś w tym roku spędzić wakacje w Grecji? Świetnie, urlop z pewnością będzie udany, zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się odwiedzić wyjątkowe miejsca. Prezentujemy te, które warto uwzględnić w planie zwiedzania.

Kreta - grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym

Kreta – grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym

Decydując się na wczasy w Grecji, możesz być pewien dwóch rzeczy: dobrej pogody i wielu atrakcji. Tych ostatnich nie brakuje zwłaszcza w miejscowościach będących kurortami. Niezależnie od tego, w którym miesiącu wybierasz się na urlop, czeka cię niezapomniana wycieczka.

Od czego zacząć zwiedzanie Grecji? Poniżej prezentujemy 5 miejsc, nad odwiedzeniem których powinieneś pomyśleć, decydując się na wczasy w Grecji. I nie ważne, czy wyjeżdżasz sam, z osobą towarzyszącą, czy całą rodziną – znajdzie się tu coś wyjątkowego zarówno dla miłośników kultury, historii, jak i przyrody.

1) Kreta – odwiedzić miejsce narodzin Zeusa
Jeżeli wybierasz się na Kretę, to dobrze, byś w planach uwzględnił odwiedziny Jaskini Dikti. Jest ona uważana za miejsce narodzin Zeusa i ma ciekawą historię. Szczególną uwagę warto zwrócić na formy naciekowe i fakt, że współcześnie w jaskini znajdują się kręte korytarze i obszerne pomieszczenia. Ciekawostką może być fakt, że w latach 60. ubiegłego wieku jaskinia była… zamieszkana. O tym z pewnością wspomni przewodnik.

2) Zadbać o formę, podziwiać piękno natury
Eubeja to jedna z największych greckich wysp, która co roku przyciąga m.in. miłośników trekkingu czy pieszych wycieczek. Nic w tym dziwnego, bo górzyste tereny wyspy idealnie nadają się właśnie do takich wypadów. Jeżeli lubisz spędzać czas aktywnie i jednocześnie chcesz podziwiać widoki, które trudno zapomnieć, to powinieneś wybrać ten kierunek podróży. Z pewnością nie będziesz się nudził.

3) Pokonać 114 schodów, by…
Jeżeli nie boisz się wyzwań i chętnie się ich podejmujesz, to powinieneś odwiedzić wyspę Lesbos. Poza możliwością wypoczynku na plaży czy skorzystaniem z leczniczych źródeł, możesz też zdecydować się na pokonanie 114 schodów, by znaleźć się w kościele pod wezwaniem Matki Bożej. Droga nie będzie łatwa, ale wystrój budowli jest warty tego, by podjąć wyzwanie. Zdecydowanie dla tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać niezwykłe historie.

4) Średniowieczny klimat na wyciągnięcie ręki
Rodos to jedna z większych wysp, która turystom ma do zaoferowania wiele atrakcji. Jeżeli fascynują cię średniowieczne budynki, rycerskie pojedynki i dawne karczmy, to właśnie ten kierunek podróży powinien przypaść ci do gustu. Właśnie na Rodos znajduje się znana na cały świat średniowieczna ulica. Przechadzając się nią, możesz poczuć niezwykły klimat dawnych dni. Ulica Rycerska to obowiązkowy przystanek dla wszystkich odwiedzających Rodos.

5) Chios – śladami Homera
Według przekazów to właśnie na Chios miał żyć wybitny grecki wędrowny pieśniarz. Powodów, by odwiedzić tę wyspę jest jednak więcej. To idealne miejsce dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wczasów na hotelowym leżaku. Idealne warunki do uprawiania m.in. windsurfingu sprawiają, że każdego roku plaże zapełniają się turystami spragnionymi słońca i adrenaliny.