www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Budka Suflera w Świebodzicach

22.10.2012 r.

Budki Suflera nikomu nie trzeba przedstawiać. Trasa koncertowa zatytułowania „Cień wielkiej góry” to wielki powrót do korzeni, to powrót Budki do lat 70-tych. Na jedyny koncert na Dolnym Śląsku zespół wybrał niewielki miasto pod Wałbrzychem-Świebodzice. Fani zjechali się z różnych zakątków Polski. Krótko po godzinie 18-tej, gdy na scenie pojawił się zespół cała zebrana publiczność przywitała Budkę Suflera owacjami na stojąco!

 

Krzysztof Cugowski-frontman grupy, wybitny muzyk, geniusz we właściwej technice i emisji głosu. Jak zawsze zachwycił… Jego ekspresja, jak i wszystkie środki stosowane w wokalistyce rockowej, wynikające z właściwego domknięcia strun głosowych, jego pełne uruchomienie rezonatorów oraz prawidłowego usytuowania głosu w rejestrach i stosowanie pełnego zakresu dynamiki we wszystkich wycinkach skali, na górach tak samo jak w średnicy; możliwość kreowania dowolnej głośności- jednym słowem oszałamiająca perfekcja, która od lat jest doceniana przez publikę.

 

 

Cała ekspresja i dynamika sprawia u słuchacza podziw dla głosu Pana Krzysztofa, jego niesamowite góry, ostre przejścia powalały każdego zgromadzonego na tym koncercie. Oprawa muzyczna była przygotowana w najmniejszym szczególe. Sala była „naszpikowana” głośnikami, aby wydobyć maksimum dźwięków i pokazać fenomenalny kunszt głosowy Krzysztofa Cugowskiego. Najwybitniejsi muzycy zgromadzeni na jednej Sali w tym samym czasie, grający największe przeboje Zespołu z lat 70-tych. Podczas koncertu nie zabrakło także chwil melancholijnych, zespół zagrał trzy utwory akustyczne ze swoich płyt. Widowisko muzyczno – świetlne z głosem Krzysztofa to najlepsze chwile na jesienne wieczory, muzyka na żywo od znamienitych muzyków to poezja dla moich uszu.

 

Krzysztof Trefon

Autorem zdjęć jest Krzysztof Trefon