www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Zmiana polityki mieszkaniowej w Świdnicy

17.06.2015 r.

Mniejsze bonifikaty przy sprzedaży mieszkań należących do miasta, pilne przydziały lokali socjalnych na podstawie list i wyroków eksmisyjnych, skuteczniejsze działania wobec osób dewastujących lokale – to główne założenia polityki mieszkaniowej w Świdnicy.

Radni Świdnicy na ostatniej sesji przyjęli uchwałę w sprawie programu „Polityka mieszkaniowa 2015-2016”. Jak podaje świdnicki magistrat, prowadzona do tej pory polityka miasta w tym zakresie wymagała zmian.

Świdnica (źródło: um.swidnica.pl)

Świdnica (źródło: um.swidnica.pl)

Przez kilkanaście ostatnich lat głównym celem było pozbycie się jak największej ilości lokali komunalnych. Wśród narzędzi najbardziej charakterystycznym i wykorzystywanym w maksymalnej wysokości było udzielanie przy sprzedaży bonifikat sięgających 99 proc. wartości. W ostatnich dwóch latach wzmocniono skuteczność tak zdefiniowanej polityki wprowadzając sprzedaż lokali z jednoczesnym umorzeniem wieloletnich, sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych zadłużeń czynszowych. W czasie kiedy w zasobie gminy było około 10 tysięcy lokali, tak zdefiniowana polityka spełniała wiele istotnych funkcji dla budowania nowego rynku mieszkaniowego. Obecnie wymaga ona jednak pilnej modyfikacji w związku z zaniedbaniami z poprzednich okresów – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

czytaj więcej na: portalsamorzadowy.pl