www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Program budowy dróg skromny, ale na teraz

26.05.2015 r.

Lista długa…możliwości mniejsze – rząd tworzy program budowy dróg na najbliższe lata. Ministerstwo infrastruktury i rozwoju konsultuje z samorządami co może się znaleźć w projekcie, a które inwestycje muszą poczekać.

W sprawie obwodnicy Wałbrzycha Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma już projekt oraz pozwolenie na budowę. Ta inwestycja na dokończenie czeka już piętnaście lat.

Początek obwodnicy zachodniej w Wałbrzychu (fot. Ryszard Kumorek / http://dolny-slask.org.pl/4166612,foto.html)

Początek obwodnicy zachodniej w Wałbrzychu (fot. Ryszard Kumorek / http://dolny-slask.org.pl/4166612,foto.html)

Tak zwana zachodnia obwodnica Wałbrzycha jest już częściowo zbudowana. Ma łączyć Piaskową Górę ze Śródmieściem. Wyceniany na 250 milionów złotych projekt wiąże się, . in. w przebudową Placu Grunwaldzkiego, rodna przy Tesco oraz kawałka dzielnicy Stary Zdrój. Na wywłaszczenia i prace projektowe już wydano ponad pięćdziesiąt milionów złotych. Przez ostatnie dwa lata trwały przepychanki kto ma kończyć i prowadzić inwestycję. – Od pewnego czasu, pomny również własnych doświadczeń, z dużą wstrzemięźliwością traktuje to wszystko co słyszę podczas różnych spotkań, przede wszystkim w Warszawie – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. – Ale chciałbym zwrócić uwagę, że przynajmniej od dwóch lat, pierwsze elementy wykonania tego zadania, stały się faktem. Mówię na przykład o wypłacie odszkodowań, wywłaszczeniach, długim proces uzyskiwania pozwoleń, to wszystko jest już za nami. Ten proces przygotowania tej wielkiej inwestycji wszedł w etap nie czy, ale jak technicznie to zrobić – dodaje.

czytaj więcej na: prw.pl