www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Czy początkująca firma ma szansę na korzystny kredyt?

27.02.2015 r.

Czy początkująca firma ma szansę na korzystny kredyt?Obecnie w Polsce działa lepiej lub gorzej około 2 miliony firm (biorąc pod uwagę wszystkie formy prawne). Każda z nich musiała przejść przez masę formalności, spraw urzędowych i logistycznych. W prawidłowym funkcjonowaniu zapewne pomogły oszczędności właścicieli oraz uzyskane finansowanie. Nie da się bowiem ukryć, że pieniądze mają ogromny wpływ na powodzenie, często decydują o sukcesie, jakości towarów i usług oraz sposobie wyposażenia pomieszczeń. Duże nakłady finansowe to także oryginalna i nieprzeciętna reklama, nietypowe działania marketingowe, dobra lokalizacja, wykwalifikowani pracownicy oraz duże zaplecze możliwości. Niestety nie każdy początkujący przedsiębiorca jest w stanie zgromadzić pokaźny budżet oraz inwestować w spektakularny rozwój. Okazuje się jednak, że coraz więcej banków wyciąga pomocną dłoń do nowych firm i udziela kredytu na start. Z jakiego rozwiązania skorzystać? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas podpisywania umowy?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, że wybór kredytu to ryzykowna i trudna sprawa. Trzeba się wykazać nie tylko odpowiedzialnością, ale również wiedzą i cierpliwością. Wśród natłoku ofert znaleźć można kilka naprawdę atrakcyjnych produktów. Jednak przed podjęciem ostatecznych kroków należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim przeanalizować warunki umowne (ewentualne koszty dodatkowe, prowizje i odsetki), sprawdzić opinie klientów oraz wypowiedzi ekspertów. Dzięki temu można uniknąć problemów i niechcianych kłopotów w przyszłości (rosnące raty, dłuższy okres spłaty). Oczywiście rozwiązanie powinno zostać dopasowane do aktualnej sytuacji finansowej firmy oraz w odniesieniu do prognozowanych przychodów. Dobrym sposobem jest ustalenie własnych oczekiwań, a także porównanie najlepszych produktów, dogłębne analizy i dopiero na końcu przemyślana decyzja.

Dla niedoświadczonych przedsiębiorców zainteresowanych finansowaniem Idea bank przygotował kredyty dla firm na start. Są to fantastyczne produkty, ponieważ wspierają finansowo już na samym początku, zapewniają naprawdę dogodne warunki do negocjacji. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia biznesowego oraz wkładu własnego, wystarczy złożyć wniosek i oczekiwać na odpowiedź banku. W najlepszej sytuacji można otrzymać 350.000 zł oraz raty rozłożone na 10 lat. Co istotne, w pierwszym roku kredytowania przewidziano zwolnienie z płatności na rzecz ZUS.

Reasumując, wiele nowych firm nie zdaje sobie sprawy z posiadanych możliwości kredytowych. Dzieje się tak dlatego, ze zdecydowana większość banków nie ufa nowym podmiotom gospodarczym i nie ma im nic konkretnego do zaoferowania. W przypadku Idea Banku propozycja jest wyjątkowo ciekawa, bezpieczna i satysfakcjonująca. Pozwala poprawić sytuację materialną oraz wpłynąć na lepsze funkcjonowanie.