www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Przetargi, przystanki… a może tak?

20.10.2012 r.

Trzy dni temu Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta upublicznił wiadomość o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy 24 przystanków znajdujących się w Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju i Jedlinie-Zdroju. Dokładna lista przystanków w poniższej tabelce, w której wyczytać też można, że niemal wszystkie przystanki będą miały wiaty, wszystkie monitoring i tablicę elektroniczną, część z nich infokioski i przebudowana zostanie większość znajdujących się przy nich zatok.

 

 

Czasu dużo do składanie ofert nie zostało, ale nie o tym chcieliśmy pisać. Chcielibyśmy zaapelować do Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, firm które będą startować w przetargu a także do władz Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju i Jedliny-Zdrój. Przy tak dużym projekcie jest niepowtarzalna okazja żeby stworzyć kolejną atrakcję turystyczną. Wystarczy przy projektowaniu przystanków popuścić wodze fantazji, a że przystanki nie muszą być nudne pokazuje górna część poniższego obrazka:

Jedlina Zdrój mogłaby upamiętnić swoją fundatorkę – Charlottę, Szczawno Zdrój kogoś ze swoich znamienitych gości – np. Henryka Wieniawskiego, podobnież Wałbrzych mógłby uhonorować księżną Daisy von Pless czy swoich Olimpijczyków. Te przystanki nie będą przebudowywane przez najbliższe 10 lat, może dłużej. Nie zaprzepaśćmy szansy stworzenia atrakcji turystycznej, która odbije się szerszym echem w Polsce i zapewne też w świecie. Zaoszczędzicie na wydatkach na promocję i reklamę!

 

 

A co Wy sądzicie o tym, żeby przystanki autobusowe były atrakcją turystyczną Wałbrzycha i dwóch sąsiadujących z nim uzdrowisk? Zapraszamy do dyskusji na Facebooku.