www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Na jedzenie – do Ha Donga!

4.02.2015 r.

Dziś naszła mnie ochota na jedzenie na mieście i wybór padł na zaprzyjaźnioną knajpę – Ha Dong z ulicy Wrocławskiej. Lokal znany już przeze mnie i testowany, ale przyszła pora żeby się subiektywną swoją opinią podzielić.

Na „tapecie” była zupa Hun-Tun oraz Wołowina po Tajlandzku.

4302181586_dd3c0b1de5_z

Won Ton Gourmet 86 by Edsel Little | flickr.com

Zacznijmy prawilnie od dania pierwszego. Odwrotnie niż w polskich zupach, w których często warzywa są rozgotowane, w chińskiej bywają one „al dente” i to jest miła odmiana dla podniebienia. Trzy sporej wielkości pierogi z mięsem podane w wywarze według odpowiedniej receptury przyjemnie rozpływały się w ustach. To był tylko przedsmak tego co mnie czekało przy drugim daniu.

Wołowina nie jest łatwym mięsem do przyrządzenia, nieodpowiednio potraktowana bywa twarda lub gumiasta. Ale nie w Ha Dongu. Tu mięsko było chrupkie i mięciutkie, podane z pędami bambusa, cebulą i w wyśmienitym ostrym sosie. Pokaźnej wielkości żeliwna patelnia zaspokoi gusta nawet tak wygłodniałego amatora ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym jak ja. Podane z surówką z kapusty i zgrabną kulką ryżu.

Żeby długo się nie rozwodzić, gdyby ktoś zapytał mnie czy warto odwiedzić Ha Donga, powiedziałbym że zdecydowanie tak. Nie dość, że jakość i wielkość oferowanych potraw są na prawdę na poziomie, to ceny nie są wygórowane i śmiem zaryzykować stwierdzenie, że każdy kto trafi do knajpy na Wrocławską wyjdzie z niej zadowolony.

Ceny:

  • zupa – 6 złotych,
  • ogromna żeliwna patelnia + surówka + ryż – 18 złotych.

Zdecydowanie polecam!

Ha Dong

ul. Wrocławska 86, Wałbrzych

tel. 698 18 20 82

hadong.pl

Jeśli prowadzisz gastronomię w Wałbrzychu lub okolicach i chcesz, żeby została opisana w taki sposób jak powyżej, zadzwoń pod nr 513 356 714. Jest tylko jeden warunek, musisz serwować jedzenie przynajmniej dobre.

Skoro dotrwałeś do końca tekstu dostaniesz, tak jak to bywa w restauracjach, cukiereczka. Albo lizaczka.

3504702585_f4b4f970f8_z

candies by Pascal Terjan | flickr.com