www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Sprawa kamieniołomu do prokuratury

26.11.2014 r.
Księżycowy krajobraz kopalni trachybazaltów (melafirów) w Rybnicy Leśnej - panorama z Bukowca (źródło: dolny-slask.org.pl / fot. moose)

Księżycowy krajobraz kopalni trachybazaltów (melafirów) w Rybnicy Leśnej – panorama z Bukowca (źródło: dolny-slask.org.pl / fot. moose)

Nadal gorąco w sprawie kamieniołomu w Rybnicy Leśnej. Organizacje społeczne chcą, aby śledczy przyjrzeli się sposobowi wydania pozytywnej decyzji środowiskowej dla kopalni. Przypomnijmy, że burmistrz Mieroszowa Andrzej Laszkiewicz podjął ją w ostatnim dniu kadencji, a w Biuletynie Informacji Publicznej umieścił dopiero po godzinie 22:00.

Przeciwko pozytywnej dla kopalni decyzji środowiskowej protestują już nie tylko organizacje społeczne, ale także gmina Wałbrzych. Ratusz pisze odwołanie, bo nie chce, aby przez miasto nadal przejeżdżało codziennie kilkaset ciężarówek z kamieniem.

Sprawą zajmie się też prokuratura. Doniesienie dotyczące sposobu wydania poprzedniej koncesji złożyło Stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych. Kolejne, dotyczące ostatnich działań burmistrza Mieroszowa, ma do śledczych trafić jeszcze w tym tygodniu.

więcej na stronie: prw.pl