www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi HPV w Wałbrzychu

23.10.2014 r.

Wałbrzych aktywnie wspiera politykę nowotworową w Polsce. Prezydent Wałbrzycha zdecydował o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV, odpowiedzialnemu za powstanie raka szyjki macicy.

 

 

Szczepieniem objęte zostaną dziewczynki w wieku 12 lat (rocznik 2002), zamieszkałe i na stałe zameldowane na terenie Wałbrzycha.

 

 

 

Od października, w wałbrzyskich szkołach, odbędą się lekcje edukacyjne  w ramach Programu szczepień, które przeprowadzi wykwalifikowany personel medyczny. W tym samym czasie odbędą się spotkania z rodzicami, podczas których zostaną oni poinformowani o zaletach szczepień przeciwko HPV oraz sprawach organizacyjnych, dotyczących przebiegu szczepień.

 

Szczepienia ruszają od 3 listopada i  będą wykonywane w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Nowe Miasto” w Wałbrzychu przy ul. 11 Listopada 116. Rejestrację osobiście lub telefonicznie  dokonują rodzice dziewczynki od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do godz. 17.00 – nr telefonu 74-849-21-70. Konieczne jest załączenie pisemnej zgody rodziców.

 

 

Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolicach ciała. W Polsce zapada na ten typ nowotworu około 3 500 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2 000 kobiet i jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.

 

 

Szczegółowych informacji nt. akcji udziela pani Monika Pawełek tel. 607-584-501, pracownik Centrum Medycznego „Nowe Miasto”.