www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Rajd Dolnośląski już za niespełna miesiąc

25.09.2014 r.

24. Rajd DolnośląskiTegoroczna edycja kultowego klasyka, jakim niewątpliwie jest Rajd Dolnośląski, zaplanowana jest na 16 -18 października 2014 roku. Zawody swą bazę będą miały w Polanicy-Zdroju. Tutaj zlokalizowane będą start i meta, a także park serwisowy oraz biuro rajdu i biuro prasowe.

24. Rajd Dolnośląski rozpocznie się w czwartek, 16 października od uroczystego, honorowego startu. Ceremonia odbędzie się o godz. 19:00 w samym sercu zabytkowego Parku Zdrojowego, obok sanatorium Wielka Pieniawa.

Ściganie w ramach 7. rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ruszy w piątek, 17 października po godz. 11:30 w Domaszkowie. Pierwszego dnia w planie jest 5 odcinków specjalnych, w tym widowiskowy super odcinek na ulicach Kłodzka. Na sobotę przygotowano dwie sekcje, każda z 3 odcinkami. Nie zabraknie m.in. lubianej przez kibiców Radkowskiej Perły.

Na trasę rajdu dla zawodników z RSMP złoży się 11 odcinków o łącznej długości 160 km. Całkowita długość trasy, wraz z dojazdówkami,  wyniesie aż 596 km.

W piątek wieczorem do rywalizacji na trasie dołączą załogi z Rajdowego Pucharu Polski. Dla nich zaplanowanych jest 7 oesów o długości. ok. 77 km. Po raz pierwszy zawodnicy z tzw. drugiej ligi ścigać się będą na trasie ulicznego odcinka w Kłodzku. Na trasę wyruszać będą ok. 15 minut po przejeździe załóg z Mistrzostw Polski.

Zwycięzców 24. Rajdu Dolnośląskiego poznamy w sobotę, 18 października po godz. 16:00.

W tym roku wstęp na wszystkie odcinki specjalne 24. Rajdu Dolnośląskiego oraz do parku serwisowego, a także na start i metę jest bezpłatny.

czytaj więcej na: rajd.dolnoslaski.pl