www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Ortodoncja dzieci i dorosłych

23.09.2014 r.

Ortodoncja dzieci i dorosłychWiele osób zazdrości gwiazdom filmowym posiadającym piękne, proste i białe zęby. Obecnie tylko od nas zależy, czy zechcemy dążyć do takiego wzoru. Dzięki najnowocześniejszym metodom idealnym uzębieniem może pochwalić się każdy, kto dostosuje się do zaleceń ortodonty i zdecyduje się na noszenie aparatu.

W dzisiejszych czasach aparat ortodontyczny przestał być postrzegany w kategorii czegoś wstydliwego, dzięki czemu na jego noszenie decyduje się coraz większa liczba dorosłych pacjentów. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że piękny i zdrowy uśmiech zwiększa pewność siebie, co sprawia, że np. łatwiej realizujemy postawione sobie cele. Warto ponadto zauważyć, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ortodontycznym noszenie aparatu jest bezbolesne.

 

Metody leczenia zgryzu 

Leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od wizyty, która pozwala na wykrycie wady i opracowanie metody jej zlikwidowania. Lekarz zleca wykonanie wycisku szczęk i opisuje dokładnie wadę. Klasyczną metodą diagnozy jest wykonanie zdjęć RTG. W leczeniu ortodontycznym dominują nowoczesne technologie takie jak projektowanie trójwymiarowe aparatów, które dokładniej dopasowują się do zębów. Wykorzystuje się metale zapamiętujące kształt, dzięki czemu zmniejsza się liczba wizyt kontrolnych i uzyskuje się szybki efekt estetyczny.

 

Różne potrzeby – różne rozwiązania

Aparat dobierany jest w zależności od wady i wieku pacjenta. Po jego założeniu konieczne jest przestrzeganie wizyt kontrolnych, dzięki którym aparat będzie dopasowany odpowiednio do wady. Programy komputerowe pozwalają ponadto na zaprezentowanie pacjentowi, jak jego uśmiech wyglądać będzie po przeprowadzonej terapii. Ortodoncja rozwija się bardzo szybko i nieustannie pojawiają się nowe metody leczenia. Obecnie dużym powodzeniem cieszy się system Damona charakteryzujący się krótkim czasem leczenia (źródło: http://www.damonbraces.com/news/archive/p-3.php).

 

Najważniejsze typy aparatów

Nowoczesnym rozwiązaniem jest stosowanie aparatów funkcjonalnych, które działają przede wszystkim na mięśnie szczęki. Stosuje się je w połączeniu ze zwykłymi aparatami. Coraz częściej spotyka się rurki naklejane na zębach i systemy bezligaturowe. Aparaty stałe błyszczące metalem również odchodzą w niepamięć, ponieważ aktualnie stosuje się odcień dopasowany do zębów lub kolor przezroczysty. W przypadku gdy pacjent nie może sobie pozwolić na noszenie standardowego aparatu stałego, wówczas powinien zapytać lekarza o aparat językowy. Nakłada się go na kilka godzin dziennie.

Dzięki zaawansowanej technice można osiągnąć piękny uśmiech bez większych wyrzeczeń, co dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowoczesne aparaty nie powodują dyskomfortu, a przede wszystkim pozwalają na zmniejszenie częstotliwości wizyt kontrolnych u ortodonty. Najważniejszą zaletą jest szybki efekt w leczeniu ortodontycznym. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.dentarama.pl.