www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Powraca sprawa skażonego alkoholu w Czechach

12.09.2014 r.

AbsinthGłówny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów przed skażonym alkoholem z Czech. Chodzi o napój Absinth zawierający w składzie szkodliwy dla zdrowia i życia alkohol metylowy.

Jak podaje GIS, na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja o kontroli przeprowadzonej na terenie zakładów w Bystrzycy. Odkryto tam 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth zawierającego szkodliwy alkohol metylowy. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego napoju znajduje się w punktach sprzedaży. Producentem trunku jest VAPA DRINK s.r.o.

To nie pierwszy przypadek, że w Republice Czeskiej występuje w pokaźnej ilości skażony alkohol w szerszej sprzedaży. Dwa lata temu ponad 30 osób zmarło po spożyciu zatrutych śliwowicy i rumu. Afera z trucizną w tle odbiła się szerszym echem nie tylko w Czechach, ale i w Polsce, gdzie również odkryto butelki z alkoholem metylowym. Podajemy zdjęcie zatrutego produktu, tak byście mogli go omijać. Pamiętajmy! Nigdy nie kupujmy alkoholu od przygodnych sprzedawców, na targowiskach etc. etc.

Przeczytaj jaki skażony alkohol zabierał ludzkie życie dwa lata temu.