www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Zdrowa wałbrzyska szkoła

4.09.2014 r.
Wyremontowane PG nr 1 w Wałbrzychu

Wyremontowane PG nr 1 w Wałbrzychu

Reaktywację gabinetów stomatologicznych i wprowadzenie systemu zdrowego żywienia w szkołach zapowiedział 1 września na inauguracji roku szkolnego prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

Pilotażowo gabinety mają być wprowadzone do 5 placówek, tym niemniej powrót profilaktyki na poziomie wczesnej interwencji już budzi pozytywne emocje. Także zwiększenie liczby stołówek i zdrowe żywienie z naciskiem na owoce i warzywa, co jest wyzwaniem dla upowszechnionych, negatywnych nawyków wśród młodzieży. Dodatkowa zachęta do zmiany zachowań to woda z kranu, która nadaje się do picia.

 

 

 

Kolejnym novum są granty przeznaczone dla najzdolniejszych licealistów, którzy mają ciekawe projekty i pomysły na własną działalność gospodarczą. Program może ruszyć od stycznia przyszłego roku.

 

 

Podczas inauguracyjnego spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół nr 2 mówiono sporo o realizacji prezydenckiego programu Szkoła Od Nowa – na modernizację placówek edukacyjnych do końca 2014 roku zostanie przeznaczone 65 milionów zł. Prezydent prosił o wyrozumiałość uczniów, nauczycieli i rodziców, przekonywał, że nowoczesne, estetyczne szkoły powinny być w Wałbrzychu oświatowym fundamentem.

 

 

Wyniki wałbrzyskich egzaminów maturalnych – lepsze od średniej krajowej – są dobrym prognostykiem na przyszłość. Tym niemniej plan, by za 3 lata wałbrzyscy uczniowie osiągali najlepsze wyniki w kraju, wymaga ustawicznego, finansowanego przez miasto dokształcania nauczycieli. Także miasto sfinansuje kompleksowy system informatyzacji wałbrzyskiej oświaty. W przyszłym roku wszystkie szkoły mają być objęte e-zarządzaniem.