www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wielka wyprzedaż w Wałbrzychu. Opozycja bije na alarm

7.08.2014 r.
Palmiarnia w Wałbrzychu

Wałbrzyska Palmiarnia

Gmina inwestuje w tempie do tej pory nieznanym i wciąż potrzebuję pieniędzy. Dlatego gotowa jest sprzedać zabytkową palmiarnię lub budynek, którego nawet jeszcze nie spłaciła poprzedniemu właścicielowi.

W Wałbrzychu trwa wielka wyprzedaż. Miasto inwestuję na potęgę, jednak w ratuszowej kasie widać dno. W kwietniu pomógł kredyt na prawie sto milionów złotych. Teraz pomóc ma sprzedaż miejskich nieruchomości. Gmina chce to zrobić za pomocą tak zwanego leasingu zwrotnego.

Lista nieruchomości robi wrażenie. Gmina chce sprzedać siedziby urzędu miejskiego przy ulicy Kopernika 2 oraz Słowackiego 23. Chce także za ponad czterdzieści sześć milionów złotych sprzedać zabytkową palmiarnię. Prawie dwa lata temu kupiła ją od Agencji Nieruchomości Rolnych za jedną dwudziestą tej kwoty.

Pyta Łukasz Piechowiak, główny ekonomista portalu bankier.pl. W rozmowie z Radiem Wrocław podkreśla, że taka operacja jednorazowo poprawi sytuację finansów gminy i pozwoli zyskać pieniądze na inwestycje. W dłuższym okresie może się jednak odbić czkawką, bo koszty leasingu zawsze będą wyższe niż cena. Mówiąc wprost, bank nie będzie dopłacał do interesu i gmina decydując się na taki krok, musi o tym pamiętać.

czytaj więcej na: prw.pl