www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Przejście dla pieszych na Chrobrego bezpieczniejsze

26.06.2014 r.

Pojawił się pierwszy efekt wniosków złożonych przez Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta wybudował wyspę na przejściu dla pieszych na ulicy Chrobrego na wysokości Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.

Pokonanie w poprzek ulicy o 4 pasach ruchu jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla ludzi o ograniczonej sprawności ruchowej, osób starszych czy rodziców z wózkami dziecięcymi, ale często także dla ludzi młodych i zupełnie sprawnych fizycznie. W związku z tym uznaliśmy za zasadne ułatwienie pieszym przekraczania jezdni w tym miejscu poprzez wybudowanie wyspy na środku jezdni, która umożliwia pokonywanie przejścia na dwa razy, a dodatkowo zmusza kierowców do zmniejszenia prędkości jazdy w obrębie takiego przejścia poprzez zawężenie pasów ruchu.

We wrześniu 2013 roku złożyliśmy odpowiedni wniosek (można zapoznać się z nim tutaj oraz tutaj) na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i w końcu doczekaliśmy jego realizacji. Radzie oraz Zarządowi Dróg dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie wniosku.

źródło: rowerowywalbrzych.pl