www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wałbrzych Mistrzem Polski!

16.10.2012 r.

„Podczas finału w Bydgoszczy – po raz pierwszy w historii Wałbrzych został Mistrzem Polski Par Klubowych w mini żużlu, ponadto dwóch zawodników WSM Chełmiec wywalczyło indywidualne tytuły mistrzowskie.

To był finał pełen emocji. Żaden zawodni k i żaden klub nie miał przed zawodami na tyle przewagi, żeby być pewnym ostatecznego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej sezonu.

 

Nasza najlepsza para: Jakub Piątek i Jakub Isański miała tylko 7 pkt przewagi nad parą z Gorzowa. Na bydgoskim obiekcie stało przed nimi trudne zadanie – utrzymać przewagę. Gorzowscy zawodnicy czuli się doskonale na tym torze, często na nim trenowali. Jednak od samego początku nasi zawodnicy kontrolowali sytuację i wydawało się, że budujemy bezpieczna przewagę. Niestety upadek podczas kolejnego biegu Jakuba Piątka i 0 punktów diametralnie zmieniło sytuację. Do ostatniego biegu ważyły się losy tytułu. Bezbłędna i skuteczna postawa Jakuba Isańskiego, który w każdym biegu pewnie punktował i dobra jazda w końcówce Jakuba Piątka sprawiły, że to wałbrzyszanie ostatecznie wywalczyli Tytuł Mistrza Polski Par Klubowych w mini żużlu w sezonie 2012 !!!

Poza rywalizacją par, nasi pozostali zawodnicy rywalizowali również o tytuły indywidualne. Tutaj udało się utrzymać przewagę jaka dysponował przed zawodami zawodnik z Gorzowa, zajmując I miejsce, natomiast walka o II miejsce trwała już tylko i wyłącznie między naszymi Rycerzykami.

Ostatecznie Oliwer Zabrzeski wywalczył z przewagą zaledwie 2 pkt tytuł V-Mistrza Polski, a Jakub Isański tytuł II V-ce Mistrza Polski w mini żużlu w klasie 50 ccm. To już kolejny rok z rzędu, w którym zawodnicy WSM Chełmiec zajmują aż 2 miejsca w pierwszej trójce najlepszych zawodników w Polsce.

Gratulujemy wyników !!!!

Pierwsza trójka indywidualnej klasyfikacji generalnej sezonu 2012:

1. Jacek Fajfer Wawrów 135 pkt

2. Oliver Zabrzesk Wałbrzych 117 pkt.

3. Jakub Isański Wałbrzych 115 pkt.

Pierwsza trójka par klubowych w sezonie 2012:

1. WSM Chełmiec Wałbrzych – 208 pkt.

2. GUKS Speedway Wawrów – 200 pkt.

3. MKMŻ Rybki Rybnik – 154 pkt.