www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Bike Maraton Wałbrzych [FOTO]

26.05.2014 r.

W sobotę 24 maja 2014 roku w Wałbrzychu odbyła się III edycja Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce. Bazą wyścigu była dzielnica Biały Kamień i nowo powstałe Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych na starcie stanęło ponad 1100 osób. Punktualnie o godz. 11.00 Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej dał sygnał do startu i peleton wyruszył na trzy specjalnie przygotowane, oznakowane i zabezpieczone trasy.

 

Po nocnych opadach deszczu trudna górska trasa w masywach Chełmca i Trójgarbu stała się jeszcze trudniejsza. Wszystkim, którzy podjęli walkę z trasą i samym sobą należą się wielkie brawa. Gdy na dystansach głównych trwała zacięta rywalizacja w miasteczku sportowym rywalizowała ponad 100 najmłodszych w Dziecięcym Bike Maratonie.

 

 

Na głównym dystansie GIGA o długości 70 km najszybciej pokonał Adrian Brzózka  ( JBG2) przed Dariuszem Batkiem i Bartoszem Janowskim ( Romet MTB Team). Wśród Pań na dystansie MEGA triumfowała Aleksandra Misterską ( Romet MTB Team), przed Elżbietą Figurą ( MTB Silesia Rybnik) i Magdaleną Wojtyłą ( IM-Motion Magazyn Rowerowy). Dystans MEGA wśród Panów rozstrzygnęli między sobą Rafał Alchimowicz ( KTM Racing Team), który na sprinterskim finiszu pokonał Aleksander Dorożała ( Merx Polska ).Trzeci na mecie zameldował się Mariusz Kozak ( RMF MTB Team). Najkrótszy dystans padł łupem Marleny Droździok ( BIOAM Racing Team) i Piotra Iciaszka ( KKW Jama Wałbrzych).

 

W miasteczku sportowym Bike Maraton przy Aqua Zdrój można było także zasmakować napoi izotonicznych Squezzy, dowiedzieć się o odzieży kompresyjnej Compressport, zapoznać z najnowszą kolekcją rowerów marki SCOTT a także wziąć udział w konkursach organizowanych przez dystrybutora marki Ssangyong.  Pełne wyniki oraz zdjęcia z rywalizacji podczas znajdziecie na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton.com. Kolejna edycja Bike Maraton już za 2 tygodnie, spotykamy się 7 czerwca w Wiśle.