www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Chińczycy zainteresowani Wałbrzychem

23.05.2014 r.

21 maja Prezydent Wałbrzycha gościł delegację z Chin, m.in. przedstawicieli z Narodowej Komisji ds.Rozwoju i Reform, Biura Rozwoju Gospodarczego Prowincji Liaoning, Komisji ds.Rozwoju i Reform Prowincji Syczuan. Wizyta była częścią projektu dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej, którego celem jest rozwój współpracy wybranych regionów Unii Europejskiej i Chin.

 

Delegacja zwiedziła między innymi Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia oraz tereny inwestycyjne, głównie należące do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tereny Starej Kopalni. Doświadczenia partnerów z Chin w zakresie zagospodarowania obszarów poprzemysłowych są bogate.

Podczas spotkania w wałbrzyskim Ratuszu Prezydent przedstawił możliwości i zalety inwestowania w Wałbrzychu i Aglomeracji Wałbrzyskiej. Goście prezentowali prowincję Syczuan, który zamieszkuje 90 milionów ludzi. Inwestycje w tej prowincji osiągnęły poziom 350 miliardów euro. Rewizyta polskich przedstawicieli planowana jest na wrzesień.