www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Strzegomska do remontu

15.05.2014 r.

Udało się rozstrzygnąć przetarg na remont ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu. Umowa z wykonawcą, GM ROADS Polska z Żarowa, została już podpisana. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje dwa odcinki : na terenie Walimia i Wałbrzycha, łącznie ok. 3,21 km. Droga zostanie poszerzona, zbudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Koszt robót to prawie 14 mln zł, z czego ponad 11 mln zł to dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego.

 

– Rozpoczynamy kolejną dużą inwestycję drogową. W tym roku powinniśmy zakończyć remont odcinka drogi na terenie gminy Walim – zapowiada Prezydent Roman Szełemej.

 

 

Ulica Strzegomska stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjny dla samochodów dostawczych na teren Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

– Dla nas ta droga ma priorytetowe znaczenie. Będziemy chcieli pozyskać na jej remont dodatkowe środki zewnętrzne – zapowiedział Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.