www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Kurs językowy w Wielkiej Brytanii

25.04.2014 r.

Decyzja zapadła. Wyjazd zaplanowany. I jak to zwykle bywa od razu pojawia się cała masa wątpliwości, czy przeznaczenie części szkolnych wakacji, czy też urlopu w pracy na doskonalenie języka za granicą, to dobry pomysł.

Niewątpliwie kurs językowy w Wielkiej Brytanii to wydatek, który się opłaca. Wszyscy, którzy mają ma za sobą tego typu wyjazd zgodnie przyznają, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Podniesienie kompetencji językowych to, choć najważniejsza, nie jedyna korzyść z nim związana. Spróbujmy zatem podsumować, dlaczego warto wybrać się do szkoły językowej za granicą.

Kurs językowy w Wielkiej Brytanii można dostosować niemal idealnie do swoich potrzeb. Dotyczy to zarówno lokalizacji, jak i rodzaju zajęć. Wybierać można między Londynem, Oxford, Brighton, Cambridge, i kursem dla początkujących, średnio-zaawansowanych, czy zaawansowanych. W firmie ATAS np.: można wykupić kurs wakacyjny, całoroczny, intensywny, standardowy, specjalistyczny, czy wyjazd grupowy. Nauka za granicą nie kończy się z chwilą opuszczenia szkoły.

Kurs językowy w Wielkiej Brytanii ma tę zaletę, że zajęcia toczą się niemal bez przerwy. Kursant „zanurzony” jest w języku cały czas. Słyszy rozmowy w metrze, autobusie, ogląda angielska telewizję, reklamy na billboardach, ma na wyciągniecie ręki anglojęzyczne media. Rodziny goszczące uczestników również starają się jak najwięcej rozmawiać ze swoimi gośćmi. Nierzadko kontakty te przeradzają się w szczere przyjaźnie trwające jeszcze długo po wyjeździe.

Czasami pojawiają się opinie, że kurs językowy w Wielkiej Brytanii to propozycja przede wszystkim dla młodych: uczniów i studentów. Rzeczywiście gros uczestników to ta grupa wiekowa, ale i osoby pracujące nie muszą obawiać się formy zajęć. Lekcje w szkołach językowych nie są nudnym powtarzaniem słówek. Nauczyciele – native speakerzy często prowadzą zajęcia w formie zabaw, quizów, odgrywane są scenki, tematy zajęć poruszają najbardziej interesujące aktualne tematy, tak, by stać się zalążkiem dyskusji prowadzonej oczywiście po….. angielsku.

Kurs językowy w Wielkiej Brytanii to propozycja dla osób, które chcą przede wszystkim w stosunkowo krótkim czasie poprawić płynność mówienia, przełamać barierę przed rozmową po angielsku. Kurs językowy w Wielkiej Brytanii można potraktować również jako wyjazd wypoczynkowy, czy turystyczny. Po zajęciach jest bowiem sporo okazji, by pozwiedzać, czy po prostu odpocząć. Niezależnie od powodów, które sprawiają, że decydujemy się na kurs językowy w Wielkiej Brytanii, doświadczenia setek kursantów pokazują, że na pewno nie będzie to czas zmarnowany.