www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Kurs: Barista z Walimia

16.04.2014 r.

Do końca kwietnia Fundacja Wałbrzych 2000 przyjmuje zgłoszenia do udziału w projekcie „Barista z Walimia”, na którego realizację środki Fundacja pozyskała z Unii Europejskiej.

 

 

W projekcie mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Walim w wieku 18-64 lata, osoby nieuczące się, bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, które bezpłatnie nauczą się jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą oraz zdobędą kwalifikacje baristy, czyli osoby zawodowo zajmującej się przygotowywaniem, parzeniem oraz podawaniem kawy.

 

 

Kurs dla przyszłych baristów prowadzić będzie Paweł Ciećkiewicz – podróżnik, autor bloga 4 smaki świata http://czterysmakiswiata.pl, który w 2013 r. znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych blogów kulinarnych na Dolnym Śląsku, barista z długoletnią, międzynarodową praktyką w sieci Starbucks Coffee.

 

– Kawą „zaraziłem się” w Londynie – mówi Paweł Ciećkiewicz – i po powrocie do Polski pomyślałem, że fajnie byłoby podzielić się zdobytą wiedzą na temat kultury picia kawy i herbaty. Z entuzjazmem przyjąłem propozycje Fundacji Wałbrzych 2000 poprowadzenia kursu dla przyszłych baristów i już się nie mogę doczekać maja, kiedy zaczniemy zajęcia.

 

 

Kursy prowadzone będą w siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000 w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej 53 od maja do lipca br., a terminy zajęć zostaną dopasowane do potrzeb i oczekiwań uczestniczek i uczestników. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z Walimia do Wałbrzycha i z powrotem, materiały szkoleniowe, poczęstunek oraz produkty, materiały i narzędzia niezbędne do praktycznej nauki parzenia najlepszej kawy na świecie.

 

 

– Zapraszamy do przysłania zgłoszeń – mówi Agnieszka Chlipała, kierowniczka projektu. – Nauczymy nie tylko parzenia kawy i herbaty, ale także wszystkich niezbędnych umiejętności do prowadzenia własnej firmy. Liczymy na to, że uczestnicy projektu zdecydują się wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i w Walimiu powstanie klimatyczna kawiarnia.

 

 

Zgłoszenia do projektu przyjmuje: Fundacja Wałbrzych 2000, 58-309 Wałbrzych, ul. Wrocławska 5, tel. 74 843 45 32, email: [email protected] Szczegółowe informacje: http://barista.walbrzych2000.pl