www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

My nie gryziemy, czyli poznaj psi język

5.04.2014 r.

Już we wtorek i środę 8-9 kwietnia przed Galerią Victioria w Wałbrzychu stanie wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner, należący do Fundacji Ewy Naworol, która właśnie rozpoczęła kolejny sezon swojej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „My Nie Gryziemy” skierowanej do dzieci i młodzieży.

 

 

Od godziny 10.00 do 17.00 na pokładzie ciężarówki prowadzane będą darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci – bezpieczeństwo obcowania ze zwierzętami i profilaktyka ataków i pogryzień przez psy.

 

 

Jak działa zwierzęcy instynkt? Jak czytać ich mowę ciała? Podczas prelekcji będzie można nauczyć się przewidywania zachowań i reakcji czworonogów dyktowanych ich kodem genetycznym i instynktem odziedziczonym po ich dziko żyjących przodkach a także poznać zasady unikania zagrożeń wynikających z kontaktów ze zwierzętami oraz bezpieczne procedury zachowania się podczas ewentualnego ataku przez psa.

 

 

 

Oprócz mowy zwierząt, dzieci dowiedzą się o czynnikach wpływających na zdrowie i długie życie pupili, o potrzebie dobrego traktowani zwierząt, właściwej pielęgnacji i odpowiednim żywieniu a także o konieczności zachowania czystości podczas spacerów z psem.

 

 

Wszyscy słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i behawiorystyki psów i kotów na przykładzie zaprzyjaźnionych zwierzaków.

 

 

Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w szkoleniach czekają kolorowe upominki.

 

 

Na prelekcje zapraszamy zarówno tych, którzy są opiekunami czworonogów jak i tych, którzy w przyszłości chcieliby wychowywać zwierzaka i cieszyć się jego zdrowiem i radością.

Akcja „My Nie Gryziemy” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców Polski.

Odwiedzający nas miłośnicy zwierząt będą mogli czuć się w pełni bezpieczni i w większym stopniu zrozumieją to co chcą im przekazać czworonożni przyjaciele.

 

Fundacja Ewy Naworol