www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Już 17 krajów zgłoszonych na Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie

10.03.2014 r.

Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, rozgrywanych w Jeleniej Górze, zobaczymy przedstawicieli 4 kontynentów.

Już od listopada 2013 r. napływają zgłoszenia na największą i najważniejszą na świecie w roku imprezę w kolarstwie akademickim. Najpierw za pomocą specjalnego panelu akredytacyjnego poszczególne narodowe federacje sportu studenckiego deklarują swój udział w zawodach. Każdy kraj ma prawo zgłosić na mistrzostwa maksymalnie 20 zawodników (4. kobiety i 4. mężczyzn na kolarstwo szosowe, a także 6. kobiet i 6. mężczyzn na kolarstwo górskie). Przypomnijmy, że w ramach imprezy odbędą się wyścigi indywidualne na czas i ze startu wspólnego. Kolejny etap zgłoszeń to podanie liczby startujących w poszczególnych dyscyplinach. Dopiero ostateczne zgłoszenie (na miesiąc przed imprezą) określi natomiast personalia i dokładną liczbę uczestników mistrzostw. Wtedy to poznamy nazwiska faworytów do zdobycia medali. Wśród nich na pewno pojawią się również Polacy. Do tej pory do rywalizacji zgłosiło się 17 krajów. Oto one:

Chińskie Tajpej, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Japonia, Meksyk, Mongolia, Holandia, Nowa Zelandia, Polska, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria