www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Unikatowa wystawa Play Broumovsko przy polskiej granicy

26.02.2014 r.

PLAY Broumovsko to niezwykła wystawa, pełna dużych obiektów multimedialnych i interaktywnych, których można, a wręcz trzeba dotykać. Wystawa wcześniej gościła m.in. Nowym Jorku, Brukseli, Paryżu, czy Florencji. Teraz po raz pierwszy wystawa będzie zlokalizowana na obszarze turystycznym, z dala od centrów wielkich miast – w Broumovie. Broumov jest miasteczkiem przygranicznym, dlatego autorzy wystawy pomyśleli także o Polakach.

 

 

Wystawa potrwa rok (od 28 marca 2014 do 28 lutego 2015 r.) i będzie można ją zobaczyć w specjalnie dostosowanej do tego przestrzeni poprzemysłowej zakładów VEBA a.s. w Broumovie. Ekspozycja, włącznie z salami warsztatowymi, zajmie powierzchnię niemal 5 tys. metrów kwadratowych. W ramach ekspozycji pojawią się eksponaty, a właściwie obiekty, które będą uczyć poprzez zabawę. Przygotowany będzie także labirynt obiektów, w których będzie można odkrywać niezwykłe zjawiska optyczne i dźwiękowe. Projekt jest skierowany dla szkół wszystkich szczebli, uczelni artystycznych, rodzin z dziećmi, a także turystów. Wystawie towarzyszyć będą różne konkursy, m.in. konkurs 99+1, w którym można wygrać samochód osobowy.

 

 

 

Menadżer ds. współpracy z Polską w Agencji Rozwoju Ziemi Broumovskiej, Krzysztof Karwowski dodaje, że „wystawa jest niezwykła nie tylko ze względu na swój wymiar edukacyjny, ale jest też podróżą do świata magii, ale magii mającej swoje wyjaśnienie naukowe. To doskonała oferta spędzenia czasu z rodziną, ale także możliwość budowy relacji i rozwoju kreatywności np. zespołu pracowników. Broumov jest jednym z punktów wysuniętych głęboko na obszar Polski, dlatego wystawę musieliśmy stworzyć także z myślą o Polakach. I choć wystawa jest niezależna od języka, to będzie zapewniona komunikacja w języku polskim, polscy animatorzy i wszelka pomoc grupom zorganizowanym i szkołom. Idea wystawy odwołuje się do myśli jednego z największych humanistów europejskich – Jana Amosa Komeńskiego i jego prac, jak np. Orbis Pictus i innych. Jednak to, co zobaczymy i usłyszymy przeniesie nas w przyszłość o całe stulecia”.

 

 

Wystawie będzie posiadać swój program towarzyszący, warsztaty, koncerty, wydarzenia biznesowe, dlatego warto na bieżąco śledzić strony projektu www.playbroumovsko.cz. Wystawa już teraz cieszy się w Czechach tak ogromnym zainteresowaniem, dlatego od połowy marca na stronach internetowych zostanie uruchomiony system rezerwacji dla grup zorganizowanych. Dzięki ogromnemu dofinansowaniu ze strony partnerów bilety dla uczestników będą utrzymane na poziomie kilku złotych.