www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Truskawka 2014

19.02.2014 r.

Do 14 marca można zgłaszać zespoły do tegorocznej edycji przeglądu Truskawka. Oprócz wcześniejszego naboru Świdnicki Ośrodek Kultury wprowadza też inne zmiany. Przed uczestnikami i widzami między innymi koncertowe eliminacje.

 

Truskawka to najstarszy przegląd zespołów muzycznych na Dolnym Śląsku, organizowany obecnie przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Zwycięzca przeglądu zostanie wyłoniony podczas eliminacji koncertowych w Klubie Bolko oraz podczas koncertu finałowego 19 lipca w Parku Centralnym. Na zwycięski zespół czeka nagroda w wysokości 2000 złotych.

 

Truskawka 2014

 

W tym roku organizatorzy wprowadzają kilka nowości. Jedną z nich są eliminacje pod nazwą „Truskawka: Muzyczny Koktajl” (29 marca, 12 kwietnia, 26 kwietnia), czyli koncerty nawiązujące nazwą do dawnych edycji przeglądu, jeszcze z lat 80-tych. Dzięki nim o doborze finalistów zadecydują faktyczne umiejętności zespołów ocenione przez jury a nie ilość sms’ów. Muzyczne Koktajle są skierowane do zespołów z terenu powiatu świdnickiego. Zespoły spoza niego również mogą się zgłaszać do tegorocznej Truskawki, jednak ich ewentualny udział w finale odbędzie się wyłącznie na podstawie decyzji organizatora, który ma prawo przyznać tzw. „dziką kartę”.

 

Podobnie jak w zeszłym roku planowane są także warsztaty „Truskawka: od widza do organizatora”. Informacje na ich temat pojawią się w późniejszym terminie.

 

Szczegółowe informacje oraz m.in. regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie organizatora.

 

Tak prezentował się podczas zeszłorocznego finału zwycięzca, zespół Trichomes