www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Noworoczna Zbiórka Żywności

25.01.2014 r.

Banki Żywności i Tesco zapraszają do udziału w Noworocznej Zbiórce Żywności. Do przekazywania produktów zachęcać będzie klientów specjalna akcja promocyjna Tesco, w której liczne produkty kupimy w ofercie „2 za mniej”. Dzięki temu klienci, robiąc zakupy, mogą niewielkim kosztem podzielić się z osobami potrzebującymi. Noworoczna Zbiórka Żywności to już kolejna wspólna inicjatywa Tesco i Banków Żywności. W akcji biorą udział wszystkie sklepy Tesco w województwie dolnośląskim.

Świąteczne Zbiórki Żywności to działanie, w które włącza się większość sieci handlowych w Polsce i na świecie. Jednak, jak podkreślają eksperci z Federacji Polskich Banków Żywności, miliony osób cały czas czekają na pomoc. W odpowiedzi na tę potrzebę Banki Żywności we współpracy z Tesco Polska organizują Noworoczną Zbiórkę Żywności. Noworoczna Zbiórka Żywności to kolejna akcja, do której mogą włączyć się klienci sieci i poprzez charytatywne zakupy okazać swoje wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują.

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności i nieustanna pomoc potrzebującym to jeden z głównych filarów społecznej działalności Tesco. Z jednej strony chcemy edukować naszych klientów i tym samym walczyć z marnowaniem żywności, z drugiej zaś dążymy do tego, aby nasza pomoc nie była tylko działaniem doraźnym, ale systematycznym wsparciem, które przynosi realne i wymierne korzyści – mówi Czesław Grzesiak, Wiceprezes Zarządu Tesco Polska.

Charytatywne zakupy dla potrzebujących

Noworoczna Zbiórka Żywności trwać będzie od 23 stycznia do 5 lutego we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce, gdzie tuż za linią kas ustawione zostaną specjalnie oznakowane kosze. Klienci będą mogli wkładać do nich artykuły spożywcze, które chcą przekazać potrzebującym. W czasie trwania akcji na klientów sieci Tesco czekają wyjątkowe oferty promocyjne, między innymi niektóre produkty będą dostępne w promocjach „2 w cenie 1” lub „2 za mniej”. Wśród artykułów objętych promocją znaleźć będzie można artykuły spożywcze z długim terminem przydatności m.in. ryż, makaron, produkty w puszce itp. Dzięki tego typu mechanizmom Tesco chce zachęcić swoich klientów do przyłączenia się do Noworocznej Zbiórki Żywności i przekazania promocyjnego produktu potrzebującym. Tym razem do akcji dodatkowo włącza się firma Unilever, która zdecydowała się wesprzeć Banki Żywności kwotą 1% ze sprzedaży wybranych produktów zakupionych podczas Noworocznej Zbiórki Żywności.