www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Super Orlik rozstrzygnięty – triumfatorzy odebrali nagrody

23.01.2014 r.

Oskary dla animatorów sportowych przyznane. Czwórka najbardziej zaangażowanych i kreatywnych animatorów pracujących na co dzień na Orlikach odebrała statuetki Super Orlików podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 grudnia 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jednym ze zwycięzców został Michał Foryś – animator obiektu Orlik w Szczawnie-Zdroju. Super Orlik to przedsięwzięcie będące ukoronowaniem programu „Nasz Orlik” realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przez trzy partnerskie organizacje: Fundację V4Sport, Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej i Projekt Społeczny Uniwersytetu Warszawskiego. Powstało, by promować inicjatywy społeczne polegające na organizacji wydarzeń rekreacyjnych i sportowych na Orlikach w całej Polsce. W ramach tego konkursu nagradzani są najbardziej przedsiębiorczy animatorzy wydarzeń odbywających się na Orlikach oraz osoby wspierające animatorów, czyli „Przyjaciele Orlika”.

 

 

 

 

 

Już samo wybudowanie Orlików było z pewnością skutecznym sposobem na zachęcenie lokalnej społeczności do częstszej aktywności fizycznej. Przedsięwzięcie Ministerstwa Sportu i Turystyki przyjęło się znakomicie – coraz więcej osób woli spędzić swój wolny czas na Orliku niż np. przed komputerem. Kolejnym krokiem było zaangażowanie animatorów, którzy odpowiedzialni są za przygotowywanie interesujących zajęć i promowanie ich wśród mieszkańców. I udało się. Dzięki nim niemal codziennie można zobaczyć wiele osób korzystających z tych obiektów.

 

 

Jednym z takich animatorów nominowanych do nagrody Super Orlika był Michał Foryś ze Szczawna-Zdroju. Jego najważniejszym osiągnięciem w roku 2013 było zorganizowanie ORANGE CUP – turnieju piłki nożnej dla najmłodszych, w którym wzięło udział ponad 120 dzieci. Poza standardowymi rozgrywkami podczas turnieju odbył się także mecz gwiazd, który przyciągnął wielu zainteresowanych. – Ciągle mam mnóstwo pomysłów związanych z Orlikami, które czekają na realizację – mówi Michał Foryś. – Nic nie motywuje do pracy tak, jak uśmiech na twarzach dzieci – dodaje. Zajęcia organizowane na Orliku w Szczawnie-Zdroju cieszą się niezmiennie dużą popularnością głównie ze względu na ich różnorodność – na obiekcie odbywają się zarówno mecze piłki nożnej, jak i zajęcia Nordic Walking.

 

 

Prywatnie Michał Foryś jest wieloletnim zawodnikiem karate. Jak sam mówi zależy mu nie tylko na tym, aby zaoferować młodzieży ciekawą i zdrową formę spędzania wolnego czasu, lecz także wpoić jej sportową postawę – pewność siebie, skromność oraz nauczyć konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu. W ramach nagrody, oprócz prestiżowego wyróżnienia, jakim jest statuetka Super Orlika, animator otrzymał także wsparcie finansowe na dalsze rozwijanie swojej działalności na Orliku.