www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Nowe nieoznakowane pojazdy dla policji

5.12.2013 r.

Dolnośląska policja otrzymała nowoczesne nieoznakowane radiowozy, które będą patrolować drogi województwa. Siedem samochodów Opel Insignia zostało zakupionych dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

Auta z silnikiem benzynowym 2.0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych mogą rozpędzić się do „setki” w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h.

 

Pojazdy będą pełnić służbę na terenie powiatów: wrocławskiego, lubińskiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, legnickiego i jeleniogórskiego. Jeden z radiowozów będzie także w dyspozycji policji autostradowej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

Samochody, o które wzbogaciła się dolnośląska policja, będą ważnym narzędziem w pracy funkcjonariuszy całego regionu, w walce z piractwem drogowym oraz innymi zagrożeniami wynikającymi z popełnianych wykroczeń na drogach. Nowe radiowozy, wyposażone są w wideorejestratory oraz dodatkowo dwie kamery (po jednej z przodu i z tyłu).

 

Otrzymane radiowozy wyposażone są w specjalną tylną belkę, umożliwiającą wyświetlanie komunikatów tekstowych np. dla kierowców zatrzymywanych do kontroli. Sprzęt będący na wyposażeniu tych aut, umożliwia także rejestrowanie obrazu na miejscu zdarzenia drogowego.

 

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl