www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Uczestnicy HP Wałbrzych w Domu Małego Dziecka

24.11.2013 r.

18.11.2013, po raz kolejny młodzież z Klubu Aktywnych zorganizowała akcję na rzecz potrzebujących. Tym razem 12 podopiecznych Hufca Pracy 1—30 w Wałbrzychu, w ramach inicjatywy „Aktywność – dobry wybór”, pt. „Serce ma ten, kto ma je dla innych, postanowili uprzątnąć tereny przy Domu Małego Dziecka oraz urządzić spotkanie integracyjne z grupą dzieci. Opiekunami młodzieży byli Kamila Wybraniec oraz Krzysztof Ciempa, wychowawcy hufca. Grupa inicjatywna została niezwykle ciepło przyjęta, zarówno przez pracowników, jak i przez dzieci.

Grupa młodych ludzi przywitała się z maluszkami i wręczyła im przygotowane kolorowanki ze znanymi motywami bajkowymi. Następnie uczestnicy podzielili się na dwie grupy, jedna z nich rozpoczęła sprzątanie ogrodu a druga towarzyszyła dzieciom, malując kolorowanki oraz bawiąc się z najmłodszymi. Później nastąpiła zamiana. Każdy z uczestników mógł sprawdzić się w innej roli. Zaangażowanie młodzieży było pełne podziwu, zarówno serce włożone w prace porządkowe, jak i podejście do maluchów.

 

Akcja miała na celu integrację naszej młodzieży z podopiecznymi placówki, uwrażliwienia na potrzeby dzieci. Zwrócenie uwagi na celowość i potrzebę organizowania akcji inicjatywnych.

 

 

Tekst – Kamila Wybraniec – wychowawca 1-30 HP

Zdjęcia – Krzysztof Ciempa – wychowawca 1-30 HP