www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Odnowiony plac zabaw na Moniuszki

21.10.2013 r.

„Stowarzyszenie Instytut Badań Kompetencji od 2007 roku prowadzi ExploraPark – Park Nauki i Techniki (Wałbrzych, ul. Moniuszki 66I), które podobnie jak Centrum Nauki Kopernik, wdraża ideę nauki przez zabawę, eksperymentowanie i doświadczenia. Na 400m2 powierzchni znajduje się ponad 80 interaktywnych eksponatów, które pozwalają na prezentowanie problemów nauk matematycznych, technicznych i przyrodniczych.

 

 

Jednym z założeń projektu ‚Zagospodarowania placu zabaw przy ulicy Moniuszki w Wałbrzychu’, oprócz funkcji ekologicznych i prozdrowotnych, było poprawienie obecnej mocno zniszczonej infrastruktury placu zabaw i wyposażenie jej w nowe, atrakcyjne dla dzieci zabawki – huśtawka, tor przeszkód, gra w klasy i ściana wertykalna, na której dzieci i ich rodzice będą mogli sadzić własne rośliny.

 

 

SIBK chce, aby plac zabaw stał się częścią ExploraParku, dlatego jednym z ciekawych elementów zainstalowanych na placu będzie kopuła geodezyjna – wielościan, który z trójkątnych elementów odwzorowuje powierzchnię kuli tworząc ciekawy baldachim nad piaskownicą.

 

 

Już wkrótce w ramach projektu zleconego przez Fundusz Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” nastąpi otwarcie placu zabaw przy ulicy Moniuszki 66. Wszystkie prace powoli dobiegają końca – jest już nowa piaskownica z ciekawym zadaszeniem, jest nowa huśtawka i tor przeszkód. Wszystkie stare elementy zostały naprawione i pomalowane.

 

 

Dzięki pracy pracowników ExploraParku oraz wolontariuszy we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Skarbek udało się trwale zmienić wygląd Osiedla przy ulicy Moniuszki w Wałbrzychu”.