www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Pieniądze na remont Strzegomskiej

18.10.2013 r.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę Zarządu Województwa, w sprawie przekazania gminie Wałbrzych pieniędzy na remont ulicy Strzegomskiej – informuje Marszałek Jerzy Tutaj. Chodzi o kwotę 12 mln zł na dokończenie Wschodniej Obwodnicy Wałbrzycha. Łączny koszt remontów ulic Świdnickiej (7 mln), Uczniowskiej I i II etap (30 mln), skrzyżowania ulic Świdnickiej, Noworudzkiej, 11 Listopada (5 mln) z ulicą Strzegomską (obecnie 12 mln) to 70 milionów złotych.

 

 

 

Wyremontowana ulica Strzegomska rozwiąże jeden z problemów komunikacyjnych Wałbrzycha. Kierowcy jadący w kierunku Nowej Rudy i Kłodzka, będą przejeżdżać przez Wałbrzych po zmodernizowanych drogach, bez potrzeby wjeżdżania do centrum miasta. Widoczne w Wałbrzychu inwestycje drogowe świadczą o determinacji marszałka Jerzego Tutaja w kwestii pozyskiwania funduszy dla Wałbrzycha a przebudowa ulicy Strzegomskiej to kolejna duża inwestycja, która jest realizowana w ostatnich dwóch latach w tym mieście przy udziale środków pochodzących z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Według planów, inwestycja ma być prowadzona w dwóch etapach. Najpierw zamknięty dla ruchu i wyremontowany zostałby odcinek od ronda do skrzyżowania z drogą w kierunku dzielnicy Poniatów. W drugim etapie pozostała część drogi.