www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

120 projektów w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego

2.10.2013 r.

Do 30 września mieszkańcy Wałbrzycha mogli zgłaszać swoje projekty w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Wpłynęło ich w sumie 120, w tym 84 projekty lokalne oraz 36 ogólnomiejskie. Najwięcej z Podgórza, Starego i Nowego Glinika (16), Śródmieścia i Gaju (11), Nowego Miasta (10), Białego Kamienia i Konradowa (9) i Sobięcina (9).

Dziś spotyka się Zespół Weryfikacyjny, który oceni wnioski pod względem formalno-prawnym. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowisk sportowych, kulturalnych, młodzieżowych, osób niepełnosprawnych, przedstawiciele klubów radnych oraz urzędnicy reprezentujący m.in. biuro inwestycji, urbanistyki, nieruchomości, administracji architektoniczno-budowlanej.

 

Do połowy października powstanie ostateczna lista projektów, na którą od 14 do 28 października będą mogli głosować mieszkańcy Wałbrzycha. Zagłosujemy przez Internet, w wyznaczonych lokalach lub korespondencyjnie. Zaplanowano także dwa spotkania ogólnomiejskie, na których autorzy zweryfikowanych projektów będą mogli je zaprezentować mieszkańcom.

Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny to 4 mln zł, w tym 2.2 mln zł zostało przeznaczone na projekty lokalne, 1.8 mln zł na ogólnomiejskie.

Liczba wniosków lokalnych

Śródmieście, Gaj (11)

Nowe Miasto (10)

Stary Zdrój (7)

Podgórze, Stary i Nowy Glinik (16)

Biały Kamień, Konradów (9)

Sobięcin (9)

Szczawienko, Książ, Lubiechów (8)

Poniatów (2)

Rusinowa, Kozice (3)

Piaskowa Góra (5)

Podzamcze (4)

 

Razem: 84