www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Idzie nowe w piłce siatkowej

14.09.2013 r.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Miasta Roman Szełemej, Rektor PWSZ prof. Elzbieta Lonc, Prezes Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A Fryderyk Krukowski, Prezes Towarzystwa Sportowego Victoria PWSZ Wałbrzych Henryk Walentas podpisali porozumienie w sprawie wspólnych działań na rzecz rozwoju sportu – siatkówki mężczyzn i kobiet na terenie miast i gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej.

 

 

Celem porozumienia jest stworzenie profesjonalnej drużyny siatkówki mężczyzn, grającej na poziomie szczebla centralnego (I liga lub ekstraklasa), szkolenie dzieci i młodzieży, popularyzacja siatkówki jako dyscypliny sportu, powszechnej i łatwej w uprawianiu, wśród mieszkańców Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej, wykorzystywanie istniejących obiektów sportowych, promocja Miasta Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej jako obszarów turystycznych.

 zdjecie

Porozumienie zawarto na trzy sezony, począwszy od sezonu 2013/2014. Uczestnicy porozumienia deklarują działania na rzecz rozwoju siatkówki poprzez stworzenie budżetu klubu. Miasto zadeklarowalo przeznaczyc srodki finansowe w ramach promocji, w kolejnych trzech sezonach: 300.000 zl, 400.000 zl, 500.000 zl., w trybie i na zasadach obowiazujacych w Gminie Walbrzych.