www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Budowa centrum sportowego przy Zespole Szkół Integracyjnych Nr 26 w Wałbrzychu

14.09.2013 r.

W ramach miejskiego programu „Szkoła od Nowa” na Podzamczu, przy szkole Nr 26, powstaje centrum sportowe, na które składa się bieżnia lekkoatletyczna 4-torowa okólna, bieżnia do sprintu 6-torowa długości 100 m, boisko do piłki nożnej o wymiarach ca. 60 x 30 m z trawą syntetyczną, skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10 m, skocznia wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy. Dodatkowo teren zostanie ogrodzony, zainstalowany monitoring wizyjny, powstanie parking oraz oświetlenie pozwalające na prowadzenie zajęć po zachodzie słońca. Uzupełnieniem będą roboty w zakresie zagospodarowania terenu przy obiekcie (kanalizacja deszczowa, przyłącze wodociągowe, przyłącze energetyczne, demontaż urządzeń).

 

Bardzo cieszy mnie ta inwestycja. Od wielu lat nie mogliśmy korzystać z tego terenu w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wystające elementy, nierówny teren stwarzał zagrożenie dla naszych uczniów – mówiła dyrektor Szkoły Bożena Kruszyńska.

Całość zadania wynosi ok. 4000 000 zł, z czego 340 000 zł Miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego na budowę obiektu lekkoatletycznego w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

 

To nie jedyne inwestycje sportowe w ramach Szkoły Od Nowa. W pobliskiej szkole Nr 21 prowadzona jest termomodernizacja sali gimnastycznej, także przy szkole Nr 15 powstaje zewnętrzne boisko szkolne. Nakłady inwestycyjne miejskiego programy „Szkoła od Nowa” wynoszą ponad 30 milionów zł – mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.