www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Oddaj baterie, wspomóż środowisko naturalne

10.10.2012 r.

Starostwo Powiatowe po raz kolejny włącza się w akcję na rzecz środowiska naturalnego. Tym razem propaguje zbiórkę zużytych baterii. Specjalnie przygotowane do tego celu pojemniki znajdują się w budynku urzędu przy Al. Wyzwolenia.

Celem zainicjowanej przez REBA Organizację Odzysku S.A. akcji pn. „Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy” jest dbałość o ochronę środowiska naturalnego oraz zmniejszenie ryzyka zanieczyszczeń poprzez zbiórkę zużytych baterii. Zdaniem badaczy, ilość substancji szkodliwych zawartych w jednej zużytej i wyrzuconej baterii, jest w stanie skazić 1 m 3 gleby i zatruć około 400 litrów wody – stąd też pomysł, aby w trosce o środowisko naturalne, wyrzucać baterie do specjalnie przygotowanych do tego celu pojemników.

 

 

Starostwo Powiatowe włączając się w akcję firmy REBA, wystawia w swoim budynku specjalne pojemniki, do których mieszkańcy powiatu mogą wrzucać zużyte baterie. Punkty zbiórki wyznaczono odpowiednio:

. na parterze budynku, portiernia przy wejściu głównym, Al. Wyzwolenia 24,

. na pierwszym piętrze, Al. Wyzwolenia 20,

. na drugim piętrze, Al. Wyzwolenia 24,

. na trzecim piętrze, Al. Wyzwolenia 20.

To nie pierwsza proekologiczna akcja, w jaką angażuje się Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu – od dwóch lat zbierane są także plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na rzecz dzieci z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – jedynego tego rodzaju na Dolnym Śląsku.