www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wielkie zawody kucykowe w Stragonie

7.08.2013 r.

Już za niespełna dwa tygodnie w Morawie najmłodsi adepci jeździectwa będą walczyć o medale i puchary. W terminie 15-18 sierpnia w Ośrodku Jeździeckim Stragona rozegranych zostanie aż pięć najważniejszych imprez krajowych rangi Mistrzostw Polski dla kucy. Rywalizować będą dzieci i młodzież w wieku do lat 16 w dwóch dyscyplinach: skoki przez przeszkody i wkkw. W zawodach wystartuje ponad 60 kucy.

 

 

W dyscyplinie skoki przez przeszkody w Morawie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kucy, Mistrzostwa Polski Młodzików i Puchar Polski Kucy, a w dyscyplinie wkkw Mistrzostwa Polski Młodzików na kucach i Mistrzostwa Polski Kucy.

 

Wkkawiści rywalizować będą w czwartek (ujeżdżenie i cross) i piątek (skoki), skoczkowie natomiast w piątek, sobotę i niedzielę.

 

 

Dodatkowo w Morawie odbędzie się Towarzyski Puchar Dzieci na Kucach. Będą to dodatkowe konkursy umożliwiające wypróbowanie swoich umiejętności większemu gronu jeźdźców. Puchar zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 14 lat i do 16 lat.