www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Nasi najlepsi podczas Pucharu Polski w Biedrusku

31.07.2013 r.

Na poligonie w Biedrusku odbyły się kolejne podwójne rundy Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej, w których nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium.

 

 

To był niesamowity weekend z dwóch powodów – po pierwsze zawody po kilku latach przerwy wróciły na kultowy poligon w Biedrusku, po drugie – wyniki naszych zawodników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Zawody na poligonie w Biedrusku zawsze miały swoją oprawę i były bardzo popularne wśród zawodników. Niestety zmiany w zarządzie poligonu spowodowały, że wojsko nie było zainteresowane użyczaniem terenu i przez 4 lata nic tam się nie działo. Na szczęście po kolejnej zmianie dowództwa sytuacja wróciła do normy i zawody wróciły na poligon. O popularności rundy w Biedrusku świadczy chociażby bardzo duża frekwencja zawodników z całej Polski.

 

Przy tak dużej liczbie zawodników tym bardziej cieszy nas postawa zawodników WSM Chełmiec, dla których był to całkowity debiut na tym terenie – 4 lata temu nie było jeszcze naszego klubu. Jednak nie przeszkodziło to wałbrzyskim zawodnikom sięgnąć po najwyższe miejsca na podium.

W rozegranych w sobotę i niedzielę rundach Pucharu Polski połączonych z Mistrzostwami Polski Strefy Zachodniej – dwóch naszych wychowanków w klasie Junior: Paweł Bocheński i Bartek Szutowski całkowicie zdeklasowało rywali. Praktycznie rywalizacja o I miejsce przebiegała tylko między nimi, ponieważ 3 zawodnik miał do nich aż 4 minuty straty. Ostatecznie dwukrotnie najlepszy okazał się Paweł, a Bartek wywalczył II miejsce. W chwili obecnej zajmują oni w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski I i II miejsce, a trzeba dodać, że jest to ich pierwszy sezon w tak prestiżowym cyklu.

Również w rozegranych w weekend rundach Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej – zawodnicy WSM Chełmiec nie mieli dla rywali litości. W klasie młodzik w pierwszym dniu zawodów wszystkie miejsca na podium zdobyli nasi najmłodsi wychowankowie: I miejsce zajął Krystian Szostak, II Daniel Iwanik, III miejsce Adam Kowalski. Podobnie było również w drugim dniu zawodów: I miejsce zajął Krystian Szostak, II miejsce Kacper Borkowski również z WSM i III miejsce wywalczył Adam Kowalski.

W klasie Junior – podobnie jak w Pucharze Polski – naszych dwóch zawodników ponownie rozjechało konkurencję zdobywając najwyższe miejsca na podium: I miejsce zajął Paweł Bocheński – obecnie trzeci w klasyfikacji generalnej, a II miejsce zajął dla Bartek Szutowski – obecnie pierwszy w klasyfikacji generalnej. Postawa i miejsca naszych zawodników świadczą o tym, że są oni faworytami w walce o tytuły Mistrzów Polski i Pucharu Polski sezonu 2013!!!