www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Czy z Wałbrzycha zniknie plac wstydu?

23.07.2013 r.

Wałbrzych prawdopodobnie doczeka się wreszcie parkingu z prawdziwego zdarzenia w centrum miasta. Gmina Wałbrzych ogłosiła przetarg na zagospodarowanie terenu zlokalizowanego przy ul. Rycerskiej i Kilińskiego. Znikną z powierzchni ziemi między innymi budynki znajdujące się przy ulicy Rycerskiej 5 a, b i c. Z rejonu ulicy Kilińskiego znikną między innymi budynki garaży, stróżówka, mur ogrodzeniowy oraz kanał do naprawy samochodów.

 

To optymistyczna wiadomość, bo pseudo-parking znajdujący się w tym miejscu przynosił wstyd Wałbrzychowi przez długie lata. Co powodowało, że nie dało się zagospodarować tego terenu, tak by jakoś wyglądał nie wie chyba nikt. A nawet jeśli wie to nie powie. Ktoś chyba wziął się za parkingi w mieście, bo nie tak dawno zniknął urągający poczuciu przyzwoitości parking pod Urzędem Skarbowym. To dopiero był skandal, żeby nie można było postawić auta w spokoju na darmowym parkingu, celem załatwienia spraw w urzędzie, tylko za postój trzeba było płacić. A jak ktoś próbował parkować na ulicy Uczniowskiej to z lubością był ścigany przez Straż Miejską.

 

Nowy parking na ulicy Rycerskiej będzie miał około 130 miejsc, znajdzie się tam też miejsce dla sanitariatów. Będzie też nowa zieleń i nowe oświetlenie.