www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Festyn ‚Rodzinna zabawa’ na Starym Zdroju

16.07.2013 r.

Miniona niedziela upłynęła mieszkańcom dzielnicy Stary Zdrój w atmosferze rodzinnej zabawy. Wszystko to za sprawą festynu „Rodzinna Zabawa”, który odbył się na boisku szkolnym za byłym hotelem „Sudety”.

 

 

Około 200 dzieci wzięło udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Nie brakowało również rozrywek dla dorosłych i całych rodzin. Dzieci zmagały się z następującymi konkurencjami: odbijaniu piłeczki pingpongowej, kręceniu hula hop, tańczeniu z balonem oraz konkursie plastycznym, grupowym skakaniu przez skakankę oraz kręceniu hula hopem. Rodziny natomiast rywalizowały w skokach w workach, rzucie do kosza. Nie zabrakło również rodzinnych quizów „Jak segregować śmieci?” i „Z jakiego filmu ta muzyka”.

 

 

Było też rodzinne dyktando oraz ulubiona konkurencja łasuchów, czyli jedzenie pączków na czas. Tradycyjnie – jak co roku – wybrano także „Miss i Mistera 2013 dzielnicy Stary Zdrój”.

 

Odbyły się również pokazy: wozu strażackiego i jego możliwości bojowych. Dzieci mogły usiąść za kierownicą pojazdu, włączyć sygnalizację.

 

 

Nie mniejszą niespodziankę sprawiła najmłodszym Straż Miejska, która specjalnie dla nich przygotowała konkurs plastyczny. Można było spotkać się z maskotką Straży Miejskiej oraz samymi strażnikami.

Maluchy za darmo skorzystały z dmuchanej zjeżdżalni i skoczni oraz zamku.

 

 

Po raz pierwszy wręczono „Filiżanki Wdzięczności”, czyli specjalnie przygotowane filiżanki z dedykacją za bezinetesowną działalność na rzecz mieszkańców i dzielnicy. Wręczenia dokonał Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Pierwszymi laureatami „Filiżanek Wdzięczności” zostali: Turon Dystrybucja Wałbrzych, Vicotel Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zespół nr 1 oraz wiceprzewodniczący fundacji „Z Całego Serca” Anatol Szpur.

 

 

Organizatorami festynu byli: Rada Wspólnoty Samorządowej „Stary Zdrój”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Fundacja „Z Całego Serca”- wiceprzewodniczący zarządu Anatol Szpur, radny Rady Miejskiej Paweł Szpur. Pomocy w zorganizowaniu imprezy udzielili: OSiR Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10