Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Porażka Górnika w Pucharze Polski

14.07.2013 r.

Bardzo krótko trwała w tym roku nasza przygoda z Pucharem Polski. Wczorajsza wyprawa pod Jasną Górę była bardzo nieudana i z pojedynku ze Skrą II Częstochowa wracamy pokonani. Decydującą o przegranej bramkę straciliśmy 87′ minucie, paradoksalnie w okresie naszej przewagi na boisku.

Mecz w Częstochowie był bardzo ostry, momentami brutalny. Po pierwszym kwadransie wzajemnego badania się z obu stron, gospodarze przeprowadzili akcję, po której dośrodkować zdołał Kamil Sobala. Piłka po jego strzale trafiła w rękę znajdującego się w naszym polu karnym Sławomira Orzecha i arbiter bez wahania podyktował „jedenastkę”. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Marcin Chmiest i od 17′ minuty przegrywaliśmy 0:1.

Po utracie gola rzuciliśmy się do odrabiania stra i przyniosło to efekt w 42′ minucie. Dośrodkowywał Adrian Moszyk, piłka trafiła do młodszego z braci Michalaków – Dariusza, który trafił w poprzeczkę, jednak dobitka Grzegorza Michalaka była już celna i na boisku mieliśmy remis 1:1.

Druga połowa była bardzo wyrównana, a od 65′ minuty zrobiło się nieco luźniej na boisku, bo wiem za przepychanki czerwone kartoniki obejrzeli Sobala i Sawicki, gra stała się jakby spokojniejsza, a obie drużyny z rozwagą konstruowały akcje zaczepne, po których mogłaby paść decydująca bramka. Gdy już mogło się wydawać, że będziemy świadkiem dogrywki, gospodarze przeprowadzili w 87′ minucie udany kontratak, po którym Mateusz Bik zdołał wyprowadzić drużynę Skry na prowadzenie.

W końcówce spotkania na polu karnym Skry znaleźli się wszyscy gracze Górnika, wliczając nawet Damiana Jaroszewskiego, rzut wolny z linii pola karnego wykonywał Wojciech Szuba, jednak nie wpłynęło to już na losy spotkania. Przygoda z Pucharem Polski zakończyła się już na pierwszej rundzie.

Skra II Częstochowa – Górnik Wałbrzych 2:1 (1:1)

Bramki: 1:1 Marcin Chmiest (18 – rzut karny), 1:1 Grzegorz Michalak (41), 2:1 Mateusz Bik (87)

Żółte kartki: Zawadzki, Chmiest – Skra oraz Szuba – Górnik

Czerwone kartki: Sobala – Skra (65 – niesportowe zachowanie) oraz Sawicki – Górnik (63 – niesportowe zachowanie)

Sędziował: Mateusz Złotnicki – Lublin

Widzów: 250

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Orzech, Wepa, Wojtarowicz, Zinke, Moszyk (77. Rytko), Szuba, Folc, Sawicki, G. Michalak. Trener: Piotr Przerywacz