www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Ruszyły poręczenia kredytowe dla MŚP

10.07.2013 r.

Dolnośląski Fundusz Gospodarczy oferuje korzystne poręczenia kredytowe dla sektora MŚP. Przedsiębiorcy województwa dolnośląskiego już dziś mogą składać wnioski o poręczenia nawet do 1 mln zł.

 

 

Oferta Funduszu jest wyjątkową okazją dla lokalnego biznesu. Poręczenie DFG daje szansę na kredyt nawet małym, startującym firmom. Dzięki szybkiej dwudniowej weryfikacji wniosków oraz niskim kosztom poręczenia, praktycznie każdy ma szansę na pozyskanie środków. Szczegóły o ofercie znajdują się na stronie UM Wałbrzych w zakładce Gospodarka oraz na stronie Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego: www.dfg.pl

 

 

 

Dolnośląski Fundusz Gospodarczy został utworzony w 2002 roku za sprawą inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jego główną misją jest wspieranie rozwoju gospodarczego regionu. Ten cel realizowany jest poprzez ułatwianie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania. We współpracy z bankami Fundusz udziela poręczeń kredytów i pożyczek. Dysponuje obecnie kapitałem na poziomie 27 mln zł. Fundusz realizuje cele statutowe nie tylko poprzez współdziałanie z bankami, lecz także samorządami gospodarczymi, samorządami lokalnymi oraz agencjami rozwoju regionalnego. Do jego udziałowców należą: Województwo Dolnośląskie, Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie, Gmina Polkowice, Gmina Legnica, Miasto Oleśnica, Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych oraz Gmina Wałbrzych.