www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Łukasz Winiarski Mistrzem Polski

9.07.2013 r.

Fenomenalny występ kolarzy górskich z KKW Jama Wałbrzych na Mistrzostwach Polski w Żerkowie. W niedzielę, 7 Lipca KKW JAMA Wałbrzych zapisuje kolejne wspaniałe karty w swojej historii.

 

 

Łukasz Winiarski (KKW JAMA Wałbrzych) ubiegłoroczny Wice Mistrz Polski w kolarsywie górskim w kat. Junior Młodszy, tym razem nie dal szans rywalom i wręcz zdeklasował ich wygrywając w fantastycznym stylu w Żerkowie! To pierwsza w historii KKW JAMA Wałbrzych i pierwsza dla Łukasza koszulka’ Mistrza Polski w kolarstwie górskim Łukasz Winiarski w tym roku wszedł do kategorii Junior i od razu zaznaczył swoją dominację, świetnie spisali się też pozostali zawodnicy KKW JAMA Wałbrzych: Łukasz Szymczuk i Krzysztof Bujalski, zajmując miejsca w czołówce, Łukasz Szymczuk otarł się o podium (ostatecznie zajął czwarte miejsce), a Krzysiek Bujalski dojechał 13. Rywalizacja dla wałbrzyszan układała się idealnie od samego początku: na trudnej, technicznej trasie Łukasz Winiarski prowadził przez większość wyścigu i to rywale musieli go gonić. Na trzeciej pozycji prawie cały wyścig jechał Łukasz Szymczuk , który dawał z siebie wszystko w walce o brązowy medal.

 

 

 

Za plecami Jamajczyków (czyli zawodników KKW Jama Wałbrzych) walczyli Patryk Adamkiewicz (Sante BSA) i Piotr Konwa (4F e-Vive), który po defekcie zajmował 7 miejsce. Jednak tego dnia nie było mocnych na Łukasza Winiarskiego. Mimo, że to jego pierwszy sezon w Juniorach, zwyciężył ze starszymi o rok rywalami z 1:08 min przewagi nad drugim Adamkiewiczem, niestety Łukasz Szymczuk nie dał rady odeprzeć ataku Konwy i na metę przyjechał na bardzo dobrym czwartym miejscu. Powracający do treningów po kontuzji z początku sezonu Krzysiek Bujalski w swoim czwartym starcie w sezonie zajął 13 miejsce, a Emil Bisek debiutujący na zawodach Mistrzostw Polski na mecie pojawił się na 37 lokacie.

 

 

„Jamajczycy” walczyli przy ogromnym aplauzie kibiców i był to prawdziwy „pomarańczowy weekend” w Żerkowie. Pierwszy znak że będą to udane zawody dali Patrycja Piotrowska i Filip Helta (oboje KKW Jama Wałbrzych). Patrycja zajęła drugie miejsce w kategorii Juniorka Młodsza, a Filip Helta zwyciężył w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol, Zrobił to w fenomenalnym stylu zdobywając ponad czterominutową przewagę. Na dodatek cała czwórka utalentowanych zawodnikó zajęła historyczne 4 miejsce w sztafecie, będąc najmłodszą drużyną, !

 

Cały zespół pragnie podziękować sponsorom, instytucjom i wszystkim osobom wspierającym wałbrzyski klub.